25 Şubat 2024
11.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİSRAİL'İN SALDIRILARI EDİRNE'DE PROTESTO EDİLDİ

İSRAİL’İN SALDIRILARI EDİRNE’DE PROTESTO EDİLDİ

-

Selimiye Meydanı’nda bir araya gelen yaklaşık 50 kişilik grup, İsrail’in Gazze’ye yönelik soykırım boyutuna ulaşan saldırılarını protesto etti.

İsrail’ Gazze’de hastaneyi hedef aldı; aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Soykırım boyutuna ulaşan saldırılar, Türkiye’nin birçok ilinde protesto edildi. Edirne’de de çok sayıda vatandaş ellerinde Filistin bayrakları ile Selimiye Meydanı’nda bir araya geldi. Mimar Sinan Heykeli önünde toplanan grup, İsrail aleyhine sloganlar attı.

Gazze’ye destek için bir araya gelen vatandaşlar, İsrail’in saldırılarını lanetlerken, yaşamını yitiren Filistinliler için dua edip Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi.

Cihannüma Edirne İl Temsilcisi Ataman Alkan burada yaptığı açıklamada, Müslüman ülkelerin bir araya gelmesi gerektiğini belirtti.

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş ise, “Siyonistlerin zulmüne karşı ayağa kalkmazsak, bu zulme ses çıkarmazsak, bu ateş tüm insanlığı yakacaktır.” dedi.Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side