2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞKAPIKULE’DE OPERASYON: 1 MİLYON LİRALIK KAÇAK ÜRÜN ELE GEÇİRİLDİ

KAPIKULE’DE OPERASYON: 1 MİLYON LİRALIK KAÇAK ÜRÜN ELE GEÇİRİLDİ

-

Kapıkule Sınır Kapısı’nda 2 araçta yapılan aramalarda; piyasa değeri yaklaşık 1 milyon TL olan trüf mantarı ve kehribar ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Türkiye’den çıkış yapmak üzere Kapıkule Gümrük Kapısı’na gelen bir otomobil, gümrük muhafaza ekiplerince risk analizi çerçevesinde şüpheli görülerek x-ray taramasından geçirildi. Şüpheli yoğunluklar olduğu tespit edilen otomobil, ekiplerce detaylı aramaya tabi tutuldu. Dedektör köpek Focus ile yapılan ayrıntılı kontroller neticesinde aracın stepne boşluğunda ve yolcu koltuğunun ön kısmında siyah poşetler bulunduğu tespit edildi. Poşetler kontrol edildiğinde içerisinde çok sayıda trüf mantarı olduğu görüldü. Yapılan tartım işleminde trüf mantarının ağırlığı 12 kilogram olarak ölçülürken, değerinin yaklaşık 300 bin TL olduğu belirlendi.

Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapmak isteyen çekici türü bir araçta yapılan aramalarda ise; şoför mahallinin üzerindeki dolaplarda siyah renkli poşetler olduğu tespit edildi. Poşetler kontrol için açıldığında, içlerinde işlenmiş vaziyette irili ufaklı taş şeklinde ve ipe dizilmiş halde kehribarlar bulunduğu görüldü. Ekiplerce ele geçirilen ve ağırlığı 10 kilogramı bulan kehribarın değerinin yaklaşık 730 bin TL olduğu belirlendi.

Olaylarla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi