2 Şubat 2023
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKAYABAŞ’IN HEDEFİ ‘PLATİN’ YIL

KAYABAŞ’IN HEDEFİ ‘PLATİN’ YIL

-

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 57 yıldır cazgırlık yapan ve 1982 yılından itibaren de baş cazgır olarak Er Meydanı’nda bulunan Şükrü Kayabaş, 3 yıl daha Kırkpınar’a devam etmek istediğini söyledi. Kayabaş, “25 yıl gümüş, 50 yıl altın, 60 yıl da platin yıl olsun. Ondan sonra veda etmek istiyorum.” dedi.

1965 yılından beri Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde cazgırlık yapan Şükrü Kayabaş, 1982 yılından itibaren de tam 40 yıldır Kırkpınar’ın baş cazgırı. Ömrünü Kırkpınar’a adayan Kayabaş, 60 yılı tamamladıktan sonra veda etmek istediğini açıkladı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Baş cazgırı Şükrü Kayabaş, 60 yılın platin yılı olacağını belirterek, ondan sonra veda etmek istediğini söyledi

Kayabaş, “57 yıldan beri Tarihi Kırkpınar’da cazgırlık yapıyorum. 1982 yılına kadar genç cazgırlık yaptım; 40 yıldır da Kırkpınar’ın baş cazgırıyım. Bunu inşallah 3 sene daha devam ettirirsem, 25 yıl gümüş yıl, 50 yıl altın yıl, 60 yıl da platin yıl olsun. Ondan sonra veda etmek istiyorum. Allah ömür verirse burada olacağız inşallah.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi