2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKEŞAN GAZETECİLİK VEFA ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KEŞAN GAZETECİLİK VEFA ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

-

Keşan Belediyesi ve Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi işbirliğiyle Keşan Gazetecilik Vefa Ödülleri töreni düzenlendi.

Keşan Belediyesi ve Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi işbirliğiyle Keşan Gazetecilik Vefa Ödülleri töreni gerçekleştirildi. Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, siyasi parti temsilcileri, esnaf odası başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, gazeteciler ile gazetecilerin aileleri katıldı.

Törende konuşan Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, “TYBB Edirne Şubesi olarak Edirne’de hiç yapılmayan bir şey yaptık. Tüm ilçelerimizde ve Edirne merkezinde gazetecilik mesleğine ömrünü adayan uzun yıllar hizmet veren arkadaşlarımıza gazetecilik-vefa ödülleri verebilmek için adım attık. İlk törenimizi 30 Ekim’de Enez’de, ikinci ödül törenimizi 28 Aralık’ta İpsala’da gerçekleştirdik. Bugün de üçüncü ödül törenimizde Keşan’ımızdayız. TYBB Edirne Şubesi Yönetim kurulumuza bu konuda çok teşekkür ederim. Hepsi büyük bir gayret gösteriyorlar. Bugün Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun büyük katkıları ile Keşan’da 64 gazeteci arkadaşımıza ödüllerini takdim edeceğiz. Bu akşam sizlere takdim edeceğimiz ödüller bizim için gerçekten önemli. Çünkü gazeteciler çoğu zaman hak ettiği değeri bulamıyor. Bu gece sahipleri ile buluşturacağımız ödüllerimizle meslektaşlarımıza bu değeri hissettirmek istiyoruz. Bizler sahada zamanla, çeşitli imkansızlıklarla ve mesleğimizin getirdiği acı, tatlı olaylarla hep birlikte mücadele verenleriz.” İfadelerini kullandı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise “Bu gecenin adında vefa var. Hacı Bektaş Veli’nin bir sözünü not ettim. Diyor ki; “Her gördüğün âmayı, kör sanma. Göze nur, gönülden gelir. Asıl körlük, nankörlüktür.” Gururla söylüyorum ki; basın mensuplarımıza kör olmadık, nankör olmadık, asla da olmayacağız. Bu gece altını çizerek söyleyeyim ki; basın mensubu arkadaşlarımın, kardeşlerimin kıymetini unutmadık, unutmuyoruz ve unutmayacağız. Bir Atasözümüzdür. ‘Kele, köseden yardım gelmez. ’Haber peşinde koşan için de verimli haber kaynağına paha biçilmez. İyi bir basın mensubu için üreten bir yerel yönetim çok önemlidir. Takdir sizlerindir, lakin bana kalırsa, tam basına göre bir belediyeyiz. Çünkü haber için devamlı üreten bir kaynağız. Keşan için sürekli proje üretiriz, Keşanlılar için durmadan faaliyet yaparız, size de haber çıkar. Rekorlara, enlere, ilklere imza atarız. Haberlerinize konu olur. Sizler Keşan’ın şanına şan kattınız. Sizlere tüm Keşanlılar adına şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Törende daha sonra CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu konuştu ve yerel basın ve gazeteciliğin önemi konusunda görüşlerini paylaştı.

Tören; Keşan’da gazetecilik görevi yapan basın mensuplarına, törene katılan protokol üyelerinin plaket takdimi ve birlikte hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi