23 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ’DAN SESLENDİ: GENÇLERE GÜVENİYORUM

KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ’DAN SESLENDİ: GENÇLERE GÜVENİYORUM

-

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ’da miting düzenledi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı mitingde konuşan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de 5 milyon genç ilk kez oy kullanarak, Türkiye’nin kaderini değiştirecek. Bizi iktidara getirmek için en büyük gençlerin elinde.” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile birlikte Tekirdağ’da miting düzenledi. Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge, çok sayıda vatandaş katıldı. Mitingde; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan birer konuşma yaptılar. Yavaş ve Babacan’ın ardından kürsüye gelerek Tekirdağ halkına hitap eden Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde gençlere güvendiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, “Tekirdağ’da 61 bin 662 ilk oyunu kullanacak. Türkiye’de 5 milyon genç ilk kez oy kullanarak, Türkiye’nin kaderini değiştirecek. Bizi iktidara getirmek için en büyük güç sizin elinizde. Bu ülkenin geleceği gençlerde. İktidarımızda torpili kaldıracağız. Atama bekleyenlerin atamasını yapacağız. Tüm köy okullarını yeniden açacağız. Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır biçimde 100 bin öğretmenlerimizi başta köy okullarımız olmak üzere atayacağız. Hayatın pahalı olduğunu biliyorum. Çocuğuna yeterli beslenmeyi sağlayamayan anneleri de biliyorum. Herkesin bu acıları hissetmesi lazım. Hep beraber bir değişime imza atmak zorundayız. Bunlar Türkiye’yi 22 yılda ne hale getirdiler? Merkez Bankası bir dolar kuru açıklıyor. Kapalı çarşıda bir dolar kuru var. Bankalar başka dolar kuru açıklıyor. Birçok dolar kuru var. Kimin ne yaptığı belli değil. Ekonomi rezil durumda. Türkiye yeniden şahlanmak zorunda. Türkiye değişime imza atmak zorunda. Sandıkta oyumuzu atacağız.” ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde aile sigortası ile ev hanımlarına asgari ücret bağlayacaklarını ifade etti.
Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi yeniden aydınlığa çıkarmamız lazım. Evde en büyük sıkıntıyı yaşayan kadınlarımızdır. Kadınların maaşı asgari ücret olacak. Türk Lirasını perişan ettiler, insanlarımız yoksullaştı. Türkiye’yi zenginleştirecek olan bizleriz. Tekirdağ; üniversite, sanayi ve tarım kenti olarak öne çıkıyor. Tekirdağ’a her şey dışardan geliyor. Gemilerin yakıtı ne kadara veriliyorsa, ben de o fiyattan mazotu vereceğim. Kırsal alanları yaşanabilir mekânlar haline getireceğiz.” şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu, teröre asla geçit vermeyeceklerini de belirtti.
Kılıçdaroğlu, “Terör insanlık suçudur. Kimden gelirse gelsin lanet olsun. Bizim 2 kırmızıçizgimiz var. Bayrağımız ve vatanımız. Bunlar bizim için vazgeçilmezdir. 6 lider bir aradayız. Birleşe birleşe kazanacağız. Bu ülkeye demokrasi ve bereketi getireceğiz. Beraber birlikte baharı getireceğiz. Her şey çok güzel olacak.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side