4 Ağustos 2022
20.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKIRKPINAR AĞASI SELİM: ALİ GÜRBÜZ ALTIN KEMERİ HAK EDİYOR

KIRKPINAR AĞASI SELİM: ALİ GÜRBÜZ ALTIN KEMERİ HAK EDİYOR

-

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Kırkpınar yağlı güreşlerinde bu yıl altın kemer yılı olduğunu söyleyerek, Ali Gürbüz’ün altın kemeri hak ettiğini belirtti. Selim, “Belediye epeydir altın kemer vermedi. Üç tane bana verdi ama pehlivana vermedi.  Pehlivana da bir altın kemer versin, belediyenin yükünü ben karşılayacağım inşallah” dedi.

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Edirne’de bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 1-2-3 Temmuz’da yapılacak yağlı güreşlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 Bu yıl altın kemerin sahibini bulacağı bir yıl olacağını belirten Ağa Selim, Ali Gürbüz’ün altın kemeri hak ettiğini kaydetti.

Salim, “Bu sene inşallah altın kemerli bir başpehlivan çıkarırız. Ali Gürbüz hak ediyor. Ahmet Taşçı’ya baktığınız zaman Ali Gürbüz daha fazla hak ediyor. Ali Gürbüz çok uğraştı, babası pehlivan, dedesi pehlivan, cinsi pehlivan. Son 15 seneden beri güreşlerde çok büyük maddi para olduğu için kimse kimseye kolay kolay yatmıyor. Kırkpınar’da bir tane başpehlivan, İsmail Balaban, Orhan Okulu, , Ali Gürbüz, Recep Kara, Şaban Yılmaz, Mehmet Yeşil, Fatih Atlı, bunlar hayatını kurtardılar. Eskiden Güreşlerde üç gün önceden belliydi kimin alacağı.

 Bu sene cani gönülden istiyorum ki Ali Gürbüz inşallah alır, bileğinin hakkıyla. Alırsa da sevinirim. Belediye de epeydir altın kemer vermedi. Üç tane bana verdi ama pehlivana vermedi.  Pehlivana da bir altın kemer versin, belediyenin yükünü de ben karşılayacağım inşallah.

 Beni yeni birisi başpehlivan olsun 1 milyon lira ödül vereceğim dedim. Hemen yanlış anlama oldu. Bana göre Ali Gürbüz, Recep Kara bu iki isim altın kemeri hak ettiler. Eğer alamazsalar bile dört sene başpehlivan oldukları için gerek federasyon gerek bakanlık, bunlara altın kemer almış hakkını tanıyacağız. Üç seferi geçtiği için. Çok zordur Kırkpınar’da başpehlivan olmak. Eskiden Kırkpınar’da 3-4 gün önceden kimin başpehlivan olacağı belliydi” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi