4 Ağustos 2022
20.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKIRKPINAR’A 2 BİN 500 PEHLİVAN BEKLENİYOR

KIRKPINAR’A 2 BİN 500 PEHLİVAN BEKLENİYOR

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine bu yıl 2 bin 500 civarında pehlivanın katılmasını beklediklerini söyledi.

661’nci Kırkpınar Haftası’nın açılışı nedeniyle davul zurna ekibi tarafından karşılanan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüm belediye ekiplerinin Kırkpınar’a hazır olduğunu söyledi.

Gürkan, “Bugün Kırkpınar haftasının açılışı günü. Yağlı güreşlerimiz, geleneklerinde olduğu gibi 1 Temmuz Cuma günü başlayacak. 3 Temmuz Pazar günü de sona erecek. Tarihi Kırkpınar’ımızın 661’cisinin güreş camiamıza, pehlivanlarımıza, Edirne’mize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Güreş alanımızda herhangi bir problem yok. Baştan sonu yenilendi, elden geçirildi, ıslak zeminleri, dualı çayırı, oturma tribünleri… Edirne Belediyesi olarak bütün personelimizle Kırkpınar’a hazırız. Kırkpınar’da biliyorsunuz, Edirne Belediyesi’nde bütün izinler kalkar, İbrahim Doğan’ın koordinatörlüğünde tüm arkadaşlarımız, tüm ekiplerimiz 1 hafta boyunca Kırkpınar’ın başarılı olması için mücadele ederler. Bu yıl da aynısı olacak. Hazırlıklarımız tamam.

Kırkpınar’a bu yıl 2 bin 500 pehlivan bekliyoruz. 110 hakem, 9 cazgır olacak. Hep beraber, inşallah 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin organizasyonunu başarılı bir şekilde yapacağız” dedi.

Gürkan, 661. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin, 3 gün süreyle TRT Spor’da yayınlanacağını da sözlerine ekledi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi