24 Haziran 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKİTAP KAFE AÇILDI

KİTAP KAFE AÇILDI

-

Edirne Belediyesi tarafından Selimiye Meydanı’nda oluşturulan ‘Kitap Kafe’, düzenlenen açılış töreninin ardından hizmete girdi.

Edirne Belediyesi tarafından okuma tutkunlarını bir araya getirmek amacıyla Selimiye Meydanı’nda oluşturulan ‘Kitap Kafe’, bugün düzenlenen törenle açıldı. Kafenin açılış törenine; Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, belediye başkan yardımcıları, belediye ve il genel meclisi üyeleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Gencan Akın, “Vatandaşlarımız kafede keyifli vakit geçirirken kitaplarımızdan da faydalanabilecek.” ifadelerini kullandı.
Akın, “Göreve başladığımız andan itibaren yoğun bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün de ilk açılışımızı yapacağız. Bu benim için çok anlamlı. Seçim döneminde de taahhüt ettiğimiz üzere Edirne; kültürüyle, doğasıyla, her şeyiyle yaşayan bir şehir olacak. Biz bu anlamda Edirneli hemşehrilerimizin kültürle buluşmasını, onları bu konuda teşvik etmek, onlara bu anlamda alan yaratmak için mücadele edeceğimizin sözünü vermiştik. Bugün de aslında ilk sözümüzü tutuyoruz. Keyifli vakit geçirirken diğer taraftan kitaplarımızdan ücretsiz olarak faydalanabilecek. Ayrıca çeşitli günlerde burada yazarlarımızla buluşacağız. Gençlerimize söz verdiğimiz üzere bütün kafelerimizde olduğu gibi kitap kafemizde de öğrencilerimize yüzde 20 indirimimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

‘Kitap Kafe’, protokol üyeleri tarafından kurdelenin kesilmesinin ardından hizmete girdi.
Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side