24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKÖMÜRE YÜZDE 30 İNDİRİM BEKLENİYOR

KÖMÜRE YÜZDE 30 İNDİRİM BEKLENİYOR

-

Birçok ülkeye kömür ithalatı gerçekleştiren Rusya, kömürde stok kararı alınca birçok ülkede kömür krizi yaşanmıştı. Ancak, Rusya’nın Türkiye’ye kömür ithalatına devam etmesi ve devletin üretim yaptığı Soma madeninde kömür fiyatlarında indirime gidilmesiyle, yerli kömür üreticisinin de yakın zamanda kömüre yüzde 30 oranında indirim yapacağı tahmin ediliyor.

Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaş, enerji fiyatlarında fahiş fiyatları beraberinde getirdi. Birçok ülkeye kömür ithalatı gerçekleştiren Rusya, kömürde stok kararı alınca birçok ülkede kömür krizi yaşandı. Rusya’nın Türkiye’ye kömür ithalatına devam etmesi ve devletin üretim yaptığı Soma madeninde kömür fiyatlarında indirim yapmasıyla, önümüzdeki günlerde yerli üreticinin de kömüre yüzde 30 oranında indirim yapacağı tahmin ediliyor.

Edirne’de kömür deposu sahibi Ertunç Ferah, kömür fiyatlarında indirim beklendiğini belirterek, “Vatandaşımız stoktan kaçınsın.” çağrısında bulundu.

Ertunç Ferah, “Vatandaşlarımız ihtiyaçları ölçüsünde kömür alsınlar sezon boyunca ne kadar yakacaksalar o kadar alsınlar. İnsanlar panik olmasın kömür ve enerji fiyatlarında ucuzlamalar olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side