30 Kasım 2023
6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKURTULUŞUN 100’ÜNCÜ YILI COŞKUYLA KUTLANACAK

KURTULUŞUN 100’ÜNCÜ YILI COŞKUYLA KUTLANACAK

-

Edirne’nin Kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü, gerçekleştirilecek etkinliklerle coşkuyla kutlanacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne halkını Edirne’nin Kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek etkinliklere davet etti.

Edirne, 25 Kasım Cuma günü kurtuluşunun 100’üncü yılını kutlamaya hazırlanıyor. Edirne Belediyesi, 25 Kasım Cuma Günü Saat:10.00’da Atatürk Anıtı ve Saat: 10.30’da Atatürk Bulvarı Tören Alanı’nda düzenlenecek olan resmi törenlerin ardından, bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Edirne’nin Kurtuluşunun 100’üncü yılı nedeniyle Saat: 14.00’te 25 Kasım Stadyumu’nda Edirne/Filibe Kadın Futbol Takımları arasında Futbol Müsabakası düzenlenecek.

Saat:15.00’te ise Edirne’nin Kurtuluşunun 100’üncü yılı nedeniyle yapımı gerçekleştirilen ve Hıdırlıktepe’de sonsuza kadar özgürlüğümüzü simgeleyecek olan 100’üncü Yıl Anıtı’nın açılışı gerçekleştirilecek.

Kurtuluş coşkusu Saat: 16.30’da Edirne Belediyesi tarafından Abdi İpekçi Caddesi’nde hizmete kazandırılan 100’üncü Yıl Kurtuluş Parkı’nın açılış töreni ile devam edecek. 4 bin metrekarelik yeşil alanda yeni nesil çocuk parkı, aileler için dinlenme alanları ve 250 metre uzunluğunda yürüyüş parkurunun yer alacağı park, Kurtuluşun 100’üncü yılında Cumhuriyetin çocuklarına armağan edilecek.

Öte yandan ünlü sanatçı Haluk Levent’te Edirne’nin Kurtuluş coşkusuna, birbirinden güzel şarkılarıyla eşlik edecek. Ünlü Sanatçı Haluk Levent, 25 Kasım Saat:21.00’da Saraçlar Caddesi’nde Edirneliler ile buluşacak.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı kurtuluş mücadelesiyle Edirne’nin, 25 Kasım 1922’de son kez kurtarılarak, gerçek sahiplerine; Türk Milleti’ne, Edirnelilere teslim edildiğini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sonsuza kadar sürecek olan özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın 100’üncü yılını Edirne’de coşkuyla kutlayacağız. Tüm Edirne halkını bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum.” dedi.

https://youtu.be/yh8Ri-Odn6s

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side