2 Şubat 2023
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNELASTİKÇİLERDE ‘KIŞ’ MESAİSİ!

LASTİKÇİLERDE ‘KIŞ’ MESAİSİ!

-

Zorunlu kış lastiği uygulamasının başlamasına sayılı günler kala, Edirne sanayisinin oto lastikçi ustaları yoğun mesai harcıyor.

1 Aralık itibariyle Türkiye genelinde kış lastiği takma zorunluluğu başlıyor. Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar, bu tarihten itibaren kış lastiği takmak zorunda kalacak. Kış lastiği zorunluluğuna uymayan araçların sürücülerine bin 152 lira ceza kesilecek. Zorunlu kış lastiği uygulamasına sayılı günler kala, Edirne sanayisindeki oto lastikçilerde yoğunluk yaşanıyor.

Edirne sanayisinin oto lastikçi ustalarından biri olan ve sanayi sitesinin ‘Küçük ablası’ olarak bilinen Çağla Dobranyalı da bu süreçte yoğun mesai harcıyor. ‘Sanayi sitesinde kadın olur mu?’ algısını kısa sürede kıran Dobranyalı, kış lastiği uygulamasına sayılı günler kala yoğunluk yaşadığını söyledi.
Güvenli ve akıcı bir trafik için kış lastiğinin önemli olduğuna değinen Çağla Dobranyalı, kış lastiğinin hayat kurtardığını belirtti. Kış lastiğini buzlu ve ıslak zeminde tutma görevi sağladığını anlatan Dobranyalı, “Kış lastiği hayat kurtarır, lütfen ihmal etmeyin” diyerek, sürücülere çağrıda bulundu.

‘Sanayi sitesinde kadın olur mu?’ algısını kısa sürede kırdığını ve artık sanayi sitesinin ‘Yengesi veya küçük ablası’ olduğunu belirten Dobranyalı, yaptığı işle kadının her yerde olabileceğini gösterdiğini anlattı. Dobranyalı, kadın işi, erkek işi gibi ayrıştırılmaktan da vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi