20 Temmuz 2024
24.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNELÜKS CİPTEN UYUŞTURUCU MADDE ÇIKTI

LÜKS CİPTEN UYUŞTURUCU MADDE ÇIKTI

-

Edirne’nin Keşan ilçesinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen ‘şok’ uygulamada, lüks bir cipte uyuşturucu madde ele geçirilirken; üzerinde 9 kişinin bulunduğu plakasız tarım aracı ise trafikten men edildi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Keşan ilçesinde 150 personelin katılımıyla ‘şok’ uygulama yapıldı. Polis ekipleri, Alparslan Türkeş Meydanı’nda üzerinde 9 kişinin bulunduğu tarım aracını durdurdu. Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanırken; araç ise trafikten men edildi.

Şüphe üzerine durdurulan lüks bir cipte de arama yapan ekipler, 162,52 gram metamfetamin maddesi, 4,97 gram esrar maddesi ve 13 sentetik ecza ele geçirdi. Araç sürücüsü gözaltına alındı.

351 araç ve sürücüsünün kontrol edildiği uygulamada; kurallara uymadığı tespit edilen 41 sürücüye toplam 117 bin 83 lira idari para cezası kesildi.

Uygulama kapsamında 915 kişinin de GBT sorgulaması yapıldı. Üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilen bir şahıs ile ‘göçmen kaçakçılığı’ suçundan hakkında arama kaydı bulunan 2 şahıs gözaltına alındı.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side