23 Şubat 2024
8.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMİNİK ELLER KİL ATÖLYESİ’NDE

MİNİK ELLER KİL ATÖLYESİ’NDE

-

Edirne Belediyesi tarafından, çocukların ince motor becerilerini geliştirmek amacıyla, ‘Kil Atölyesi’ etkinliği düzenlendi. Edirne Kent Müzesi’nde düzenlenen etkinlikte; minikler hem yaratıcılıklarını ortaya koydu hem de doyasıya eğlendi.

Edirne Belediyesi tarafından Edirne Kent Müzesi’nde yeni bir etkinliğe daha imza atıldı. Edirne Belediyesi Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi öğretmenleri tarafından, 5-12 yaş çocuk grubuna özel 3 seans halinde, ‘Kil Atölyesi’ etkinliği düzenlendi. Etkinlikte; minikler kendi elleriyle kil hamuruna şekil verdikten sonra, özel tasarımlarıyla mumluk yaptılar.

Edirne Belediyesi Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi öğretmenleri, etkinliğin amacının çocukların ince motor becerilerini geliştirmek olduğunu belirterek, önümüzdeki haftalarda farklı etkinliklerin devam edeceğini ifade ettiler.

Fethiye Süzan, “ Bu hafta ‘Kil Atölyesi’ çalışıyoruz. Bu etkinliğimizde, çocukların ince motor becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda yaratıcılıklarını kullanarak da bir mumluk tasarlamalarını istiyoruz. Öncelikle çocuklarımız killerle oynuyorlar, sonrasında boyama yapıyorlar, boncuklarla süslüyorlar, yaratıcılıklarını geliştiriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Büşra Kaya, “ Bu hafta çocuklarımız ile çok güzel bir ‘Kil Atölyesi’ gerçekleştirdik. Önümüzdeki haftalarda da, Pazar günleri etkinliklerimiz devam edecektir. Herkesi Kent Müzemize bekliyoruz. Etkinlik içeriklerimizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side