30 Kasım 2023
6.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMORİZ RİTM GRUBU PAZARI COŞTURDU

MORİZ RİTM GRUBU PAZARI COŞTURDU

-

Edirne Belediyesi üretici kadınlar ve antika pazarının ‘yaza veda yeni sezona merhaba’ etkinliğinde Morİz ritm grubunun gösterisi, hem üretici kadınlara hem de vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, üretici kadın pazarının bundan sonra da kadınların emeği ile devam edeceğini söyledi.

Edirne Belediyesi üretici kadınlar ve antika pazarı, bu hafta renkli görüntülere sahne oldu. Yaz boyunca ürettikleri ürünleri Edirnelilere sunan üretici kadınlar, kış sezonu öncesinde moral depoladı. Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Morİz Ritm Grubu, sunduğu gösterilerle pazarın sakinlerine keyifli bir gün yaşattı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın üretici kadınlara büyük önem verdiğini belirterek, kadınların güzel işler yaptıklarını, yeni sezonda da Cumartesi pazarının olduğu yerde Pazar günleri satış yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Tanrıkulu, “Bugün üretici kadın pazarında bu etkinliğimizde hem yaza veda hem de yeni sezonda üretici kadın pazarının tanıtılması anlamında moriz ritm grubuyla beraber burada etkinlik yapacağız. Hem pazarımızı ziyaret misafirlerimiz bu güzel kadın eli değmiş ürünlerimizi görecekler hem de sanatla buluşacaklar. Edirne sanata ve sanatçıya her zaman değer veren bir şehrimiz. Başkanımız Recep Gürkan da kadınlarımıza ve üretici kadınlarımıza çok önem veriyor. Üretici kadın pazarı çok önemli işler yapıyor. Kadın her yerde ve Edirne kadınının gücünü her yerde hissediyoruz. Hayatın içinde yaşamı birlikte paylaştığımız kadınlarımızla birlikte çok güzel ve önemli işler yapıyoruz. İyi ki kadınlarımız var iyi ki üretici kadınlarımız var. Üretici kadın pazarımız bundan sonra daha da ürünler artarak ve kadın emeği artarak devam edecek” dedi.

Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevim Karaman, çiftçi kadınlar için bir araya geldiklerini ifade etti.

Karaman, “Moriz ritm gurubu Edirne kent konseyi kadın meclisinin bir müzik gurubu. Aynı zamanda burada olmaktan çok mutluyuz. Edirne kent konseyi burada gönüllü olarak antika bölümünün gönüllülüğünü yapıyor. Bu pazarın daha çok duyulmasını istiyoruz. O yüzden bu etkinliği yapıyoruz. Önümüzdeki hafta çiftçi kadınlar günü. Bu günü de çiftçi kadınlara hitaben yapıyoruz” dedi.

Üretici kadınlar da yapılan etkinlikten çok memnun olduklarını belirttiler.

Üretici kadınlar ve pazara gelen vatandaşlar, moriz ritm grubunun gösterisi izledi.

Müziğin ritmine dayanamayan üretici kadınlar ve vatandaşlar bol bol göbek attı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side