3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞMOTOSİKLETTEN DÜŞEN YARALIYI, ÖRTÜYLE GÜNEŞTEN KORUDULAR

MOTOSİKLETTEN DÜŞEN YARALIYI, ÖRTÜYLE GÜNEŞTEN KORUDULAR

-

Edirne’de kadınlar, güvercinlere çarpmamak için ani manevra yaparak motosikletten düşen yaralı genci ambulans gelene kadar örtüyle güneşten korudular.

Edirne’nin Saraçlar Caddesi’nde seyreden motosiklet sürücüsü genç, güvercinlere çarpmamak için ani manevra yapınca motosikletten düştü. Caddede açtıkları stantlarda el emeği ürünlerinin satışını yapan kadınlar, gencin yaralı halde yerde yattığını görünce tezgahlarında bulunan örtüyle gölge yaparak genci güneşten korudu. Caddeden geçen kadınlar, yaralı gencin yanına gelip kollarındaki yaraları temizledi. Marketten aldıkları soğuk suları gencin başına koyan ve yüzünü yıkayan kadınlar, yaralı gençle konuşup moral verdi. Yaralı genç, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ambulans gelene kadar yaralı gencin başında örtü ile gölge yapan Nazmiye Tokat, “Yardımcı olmaya çalıştım kollarındaki yaraları temizledim. Arkadaşımın tezgahında bulunan çarşafı aldım gölgelik olarak kullandık. Teyzemle birlikte onu açıp yaralı kardeşimizi güneşten koruduk. Yaralı kişi bizim çocuğumuz da olabilir. Annesi olsaydı aynı şeyi yapardı bizde ona annelik yaptık” dedi.
Örtüyü tutup yardımcı olan Hanife Güzel de hem annelik hem de vatandaşlık görevi yaptıklarını söyledi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi