24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMUSABEYLİ MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI

MUSABEYLİ MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI

-

Edirne Merkeze bağlı Musabeyli köyünde 300 dönümlük arazide yapılan Mesire Alanı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Edirne merkeze bağlı Musabeyli köyündeki koruluk alan, Edirne Valiliği tarafından içerisinde yürüyüş yolları, spor ve piknik alanları, suni gölet ile karavan kamplarının da bulunduğu mesire alanı haline getirildi. 300 dönümlük Musabeyli Mesire Alanı, dün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine; Edirne Valisi Yunus Sezer, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekilleri Ahmet Baran Yazgan ve Ediz Ün, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri katılım gösterdi.

Törende konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, projenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci ise, projenin kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da, Musabeyli Mesire Alanı’nın Edirne’ye kazandırılmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Milletvekilleri Fatma Aksal, Ahmet Baran Yazgan ve Ediz Ün de, Musabeyli Mesire Alanı’nın Edirne’ye hayırlı olmasını dilediler.

Edirne Valisi Yunus Sezer ise, Musabeyli Mesire Alanı’nın yaşayan bir gençlik kampı olmasını temenni ettiklerini ifade etti.
Vali Sezer, “Şunu açıklıkla söyleyebilirim; burası 350 dönüm bir alan ve Türkiye’de de birçok mesire alanından daha büyük ve daha geniş, sayılı alanlar içerisine girmiş durumda. Burada hem spor alanlarımız var, hem yürüyüş alanlarımız var, hem piknik üniteleri var. Gençlik ve Spor Bakanımıza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum; spor alanlarının kazandırılmasında, halı sahanın yapılmasında, basketbol sahasının yapılmasında. Balkan Obası’nı yapıyoruz, Balkanlar’dan gelecek gençlerimizi yaz dönemlerinde burada misafir etmeyi temenni ediyoruz ve ilk kafile de bu sene inşallah gelecek. Burada çadır alanlarıyla beraber büyük destekleri var. Edirne, Gençlik Spor Bakanımızın takdirleriyle bir gençlik kampına kavuştu. Bu çok önemli. Türkiye’nin her yerinden gençlerimiz yaz aylarında burada kamp yapacaklar. Bu hem Edirne ekonomisine hem Edirne turizmine çok önemli katkılar sağlayacaktır. Edirne’deki gençlerimiz de hafta sonu, hafta içi, belki derslerini burada yapacaklar, kamp düzenleyecekler. Bu kamp alanı aynı zamanda onlara da hitap edecek ve 365 gün burasının kullanılmasını istiyoruz. Milli eğitimimizle beraber, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle burayı bu şekilde planlayacağız. Buradaki muradımız şudur; birçok mesire alanı yapılıyor, bakımsızlıktan ve ilgisizlikten bir müddet sonra işin içine girilmez hale geliyor, biz bunu istemiyoruz. Dolayısıyla yaşayan bir mesire alanı, yaşayan bir gençlik kampı olsun ve her zaman, gece gündüz burada faaliyetler, aktiviteler, konserler düzenlensin istiyoruz. Edirne’mize de bu manada çok yakışacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda burada karavan parkımız olacak. Henüz yetişmedi ama onun altyapı çalışmaları da devam ediyor. Karavanla ilgilenen doğaseverlerimizin de burada karavanlarıyla beraber gelip faaliyet gösterebileceği, kalacakları güzel bir alanımız da olacak. Aynı zamanda ilave olarak da geleneksel oyunlar çok önemli. Bizim Balkan Obası dediğimiz çadırların bulunduğu yerlerde de geleneksel oyunlarımızın yıl boyunca yine gençlerimize tanıtılacağı ve burada sportif faaliyetlerin düzenleneceği geleneksel alanlar da burada açmış bulunuyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesildi ve Musabeyli Mesire Alanı resmen hizmete açıldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side