24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMÜZİK OKULU İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLIYOR

MÜZİK OKULU İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLIYOR

-

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda gerçekleştirilecek olan Piyano, Keman, Yan Flüt, Klarnet, Viyolonsel kursları için ön kayıtlar, 11 Eylül’de başlıyor. Ön kaydı tamamlayan öğrenciler, 16-17 Eylül’de düzenlenecek olan yetenek sınavını da geçmesi halinde kursa katılmaya hak kazanacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın büyük çabalarıyla kurulan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında da Edirneli çocukların hayatına dokunacak. Açıldığı ilk yıl ücretsiz olarak düzenlenen kurslarla birçok çocuğun yeteneklerini keşfetmesini sağlayan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı, bu yıl da ücretsiz kurslarla Edirnelilerin hizmetinde olacak.

Edirne Belediyesi tarafından bu yıl Müzik Okulu bünyesinde Piyano, Keman, Yan Flüt, Klarnet, Viyolonsel enstrüman eğitimleri ile ilgili ücretsiz kurs verilecek. 7 yaş ve üzerinde okuma-yazma bilen öğrenciler, katılmak istedikleri kurslar için 11-14 Eylül tarihleri arasında Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’na ön kayıt yaptıracak. Ön kayıt yaptıran öğrenciler için daha sonra yetenek sınavı düzenlenecek. Beden yapısı, ses, diksiyon ve kulak yapısı gibi özellikler bakımından girmek istediği bölüme uygun olan öğrenciler, ücretsiz düzenlenecek kurslara katılım hakkına da sahip olacak. Yetenek sınavı ise 16-17 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Kesin kayıt işlemleri de, 18-21 Eylül tarihleri arasında Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side