21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNENE DÖVİZ NE ALTIN, HİÇ BİRİ ONUN KADAR KAZANDIRMADI!

NE DÖVİZ NE ALTIN, HİÇ BİRİ ONUN KADAR KAZANDIRMADI!

-

Son yıllarda gayrimenkule yatırım yapanlar kazandı. Ev, arsa, tarla fiyatları yüzde 200-300 oranında artış gösterdi. Parası olan vatandaşların gayrimenkule yatırım yapması gerektiğini söyleyen Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, “Gayrimenkulden bugüne kadar zarar ettim diyen birini görmedim” dedi.

Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, gayrimenkule yatırım yapan vatandaşların, borsa, altın, dövize yatırım yapanlardan daha şanslı olduğunu söyledi. Yatırım düşünen vatandaşlara tavsiyede bulunan Feda, “gayrimenkul almaktan korkmayın” dedi.

Feda, “Gayrimenkul her zaman kazandırmaya devam eden ve kazandıran bir mal. Gayrimenkulden bugüne kadar zarar ettim diyen birini duymadım görmedim. Her ne kadar Dolar, altın, Euro, çıkıp inse dahi gayrimenkul sürekli kazandıran, kısa vadeli değil tabiî ki. Bundan 8-9 ay önce almış olduğunuz 1+1 ev, 300-400 bin lira gibi rakamlar iken şu anda 800 bin- 1 milyon lira gibi rakamlara dayandı. Bir dönüm tarlanın fiyatı 15-20 bin lira iken 80 bin lira gibi rakamlara dayandı dönümü. Bir yatırımlık tarla, arsa olma ihtimali olan veya şehre yakın olan yerler, dönümü 70-80 bin lira iken şu anda 500-600 bin lira gibi rakamlara dayandı. Bir sene içinde 1’e 3, 1’e 4 artışları ne Dolar ne Euro, ne de banka hesabınız kazandırır. Burada paralarınız erir. Eğer yatırım düşünüyorsanız küçük veya büyük demeden 300 metrekare, 100 metrekare yerlere de yatırım yaptığınızda küçük birikimlerinizin burada gerçekten 2’ye 3’e katladığını göreceksiniz. Gayrimenkul almaktan korkmayın, vazgeçmeyin. Gerçek ve reel yatırımdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side