24 Haziran 2022
28.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNENİYAZİ USTADAN GELECEĞİN USTALARINA DESTEK

NİYAZİ USTADAN GELECEĞİN USTALARINA DESTEK

-

Edirne Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmasında başarı elde etti. Başarılı öğrenciler malya ile ödüllendirilirken, sponsorluk desteği veren tava ciğer ustası Niyazi Yavuz’a da okul yönetimi tarafından plaket verildi.

Edirne Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yemek yarışmasında başarı elde etti. Başarılı öğrencilere sponsorluk desteği veren tava ciğer ustası Niyazi Yavuz, öğrencilerle bir araya gelerek hem deneyimlerini paylaştı hem de ödüllerini takdim etti.

Niyazi ustanın işyerinde düzenlenen törene Okul Müdürü Rıza Korkusuz, Müdür Yardımcıları Ekrem Uygur, Özge Loça Balkan, Yiyecek İçecek alanı atölye şefi Ayla Haykır, Okul Rehberlik öğretmeni Elif Kaya ile yarışmada çocukların giydikleri önlüklere logoları el emeği ile işleyen El Sanatları Öğretmeni Aysun Dönmez ile öğrencilerin yarışmaya hazırlanmasında büyük emeği olan önceki dönem mezunu ciğerci ustası şef Umut Genel katıldı.

Burada bir konuşma yapan okul müdürü Rıza Korkusuz, Niyazi Yavuz’a, öğrencilere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Ciğerci Ustası Niyazi Yavuz ise öğrencilerle deneyimleri paylaşarak, her zaman güler yüzlü olmaları tavsiyesinde bulundu.

Yavuz, “gülmezseniz esnaf olamazsınız” diyerek çok heyecanlısınız ve başarılarınız görüyorum. Başarılı olan arkadaşlarınızı bir yerlere yerleştirebiliriz daha sonra. Hepiniz 5 yıldızlı otellere gideceksiniz. Bir hedefiniz olmalı. Başarı sizin başarınız. Dünyanın her yerinde hizmet sektöründe personel ihtiyacı var. Dünyanın her yerinde aşçıya ihtiyaç var. Bunu sakın unutmayın. Bizim mesleğimizde ekmek bulamayız diye bir şey yok. Kalpazanlık etmeyin çalışın. Ekmek var” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilirken Niyazi Yavuz’a da katkılarından dolayı plaket verildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi