24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEPATATES VE SOĞAN REKORA KOŞUYOR!

PATATES VE SOĞAN REKORA KOŞUYOR!

-

Pazar fiyatları cep yakmaya devam ediyor. Soğan kilosu 30 lira, patates 20 lira, dolmalık biber 40 liradan satışa sunulurken, vatandaş ise pahalılıktan yakındı. Pazar esnafı üretimin az olmasından dolayı fiyatların yükseldiğini belirterek, bu yıl patates ve soğanın rekor fiyatlara ulaşacağını dile getirdi.

Pazar tezgâhlarındaki fiyat artışları dikkat çekiyor. Her hafta Ulus Pazarı yerinde kurulan Pazartesi pazarında bu hafta kuru soğan kilosu 30 lira, patates 20 lira, domates 20 lira, mantar 50 lira, kıl biber 40 lira, dolmalık biber 40 lira, taze fasulye 30 lira ve patlıcan 25 liradan satışa sunuldu.
Pazar esnaflarından Cengiz Özel, üreticilerin fazla ekim yapmamasından dolayı pahalılık yaşandığı belirterek, bu yıl patates ve soğanın rekor fiyatlara ulaşacağını söyledi.


Özel, “Bunlar yeni mahsuller olduğu için o yüzden pahalı. Soğanın bir numara küçüğü var 25 lira, 1 numara büyüğü ise 30 lira. Şuan için fiyatların düşeceğini zannetmiyorum, 25 liranın altına düşmez. Bu yıl soğan ve patates rekor yapacak. Şuanda patates rekora gidiyor. Patatesin 3 kilosunu 50 liradan satıyoruz. Normalde 20 liradan satmamız gerekiyor. Pazarda olduğumuz için 17 lira 50 kuruştan satıyoruz. Verim az, ekilişler az, üretici fazla ekmiyor.” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlar ise pahalılıktan yakındı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side