2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNERESSAM AHMET KİRACI’NIN RESİM SERGİSİ AÇILDI

RESSAM AHMET KİRACI’NIN RESİM SERGİSİ AÇILDI

-

Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar ve Antika Pazarı’nda ressam Ahmet Kiracı’nın resim sergisi açıldı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, kadın sanatçılara da pazarda resim sergisi açmaları çağrısında bulundu.

Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar ve Antika Pazarı’nda ressam Ahmet Kiracı’nın resim sergisi açıldı. Emekli resim öğretmeni Ahmet Kiracı, 1992 yılında Edirne’de açtığı kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Yaptığı eserlerle bugüne kadar birçok ulusal ve uluslar arası sempozyumlara katılan ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan Kiracı, bundan böyle Pazar günleri üretici kadınlar ve antika pazarında da eserlerini sergileyecek.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, pazarda resim sergisi açmaları için kadın sanatçılara da çağrıda bulundu.

Tanrıkulu, “Üretici kadın pazarında Ressam Ahmet Kiracı’nın resim sergisini açıyoruz. Her hafta kendisi burada olacak. İstiyoruz ki biz kadın sanatçılarımız da burada olsun. Buradan bir çağrı yapmış olalım. Kadın sanatçılarım bize başvursunlar, belediyemizin farklı noktalarında da onların eserlerini sergileyelim” dedi.

Ressam Ahmet Kiracı, Edirne Belediyesi’ne sanata verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Kiracı, “Edirne’de emekli resim öğretmeniyim. Üretmeye çalışıyorum. Ertuğrul Beye ve Edirne belediyesine çok teşekkür ediyorum. Sanata destek vermeleri çok güzel bir olay” dedi.

Tanrıkulu, “Belediyemiz de zaten Atatürk Kültür Merkezi’ni ve konservatuarını açarak belediyenin sanat hayatında da yerini çok güzel anlatmış oldu. Bu çok önemli gerçekten. Şehrimize böyle bir kültür merkezi ve konservatuar da hayırlı olsun” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi