4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESAADET PARTİSİ İPSALA İLÇE BAŞKANI CAN ERTUĞRUL, GÜVEN TAZELEDİ

SAADET PARTİSİ İPSALA İLÇE BAŞKANI CAN ERTUĞRUL, GÜVEN TAZELEDİ

-

Saadet Partisi İpsala İlçe Başkanlığı 7’nci Olağan Kongresinde yapılan seçimde; mevcut başkan Can Ertuğrul güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçildi.

Saadet Partisi İpsala İlçe Başkanlığı 7’nci Olağan Kongresi, İpsala Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa İriş, Saadet Partisi Edirne İl Başkan Yardımcıları Av. Remzi Akgül ve Hüseyin Es, Saadet Partisi Edirne İl, İlçe teşkilatlarının yanı sıra birçok teşkilat mensubu ve vatandaşın katıldığı kongrede; İpsala İlçe Başkanı Can Ertuğrul güven tazeledi.

İpsala ilçesinde parti teşkilatının yıllardır güçlü bir şekilde temsil edildiğini ifade eden İlçe Başkanı Can Ertuğrul, “İpsala’da fedakar, samimi, şuurlu dava adamlarından oluşan bir teşkilatımız var. Kongremizle birlikte yeniden besmele çekeceğiz. Ve inşallah çalışmalarımıza ivme kazandırarak partimizin bayrağını daha yukarılara hep birlikte taşıyacağız. İpsala’da sıkmadık el, selam vermediğimiz hemşerimiz, girmediğimiz gönül kalmayacak inşallah.” dedi.

Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa İriş ise, “Ahlak her şeyin başında gelir. Ahlak yoksa konuşulacak bir şey yoktur. Hakkın olmadığı bir şeye talip olmak, ahlak zafiyetidir. Gerçekleri algı yöntemleri ile saptırmak ve halkı yanıltmak da erdemsizliktir. Kendi yaşamadığını, yapmadığını başkalarının yapmasını beklemek, özetle; olduğun gibi görünmeyip, göründüğün gibi olmamak; bir ahlak zafiyetidir. Çalışma dünyamız, aile ve komşuluk ilişkilerimiz, eğitim ve sosyal hayat kısaca hayatımızın her alanı, ahlak ile birebir bağlantılıdır. Onun için; her şeyden önce Ahlak ve Maneviyat diyoruz. Son ekonomik gelişmeler yeni bir para sistemi kurmanın zamanının geldiğini göstermiştir. Her ihtiyaç alanı iyi ölçülüp planlanmalıdır. Üretim seferberliği başlatılmalıdır. Sektörlerde haksız rekabet ve tekelleşme önlenmelidir. Fırsat eşitliği sağlanmalıdır. Diğer taraftan makro ekonomide bağımlılıktan kurtulacak adımlar süratle atılmalıdır. Hedef; borç-faiz sarmalından kurtulmak olmalıdır. Ukrayna savaşı, Rusya’ya konan ambargolar ve yaşanan son gelişmeler gösteriyor ki yeni bir para sistemi kurmanın zamanı gelmiştir. Bölgede adil bir ekonomik sisteme geçiş sağlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi