5 Aralık 2022
8.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESAADET PARTİSİ’NDEN “TARIM ŞURASI”

SAADET PARTİSİ’NDEN “TARIM ŞURASI”

-

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı tarafından “Tarım Şurası” programı düzenlendi. Kentteki tarım faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı programda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, dünya tarımında en önemli sorunun üretilen ürünlerin adil paylaşılmaması olduğunu belirterek, sistemin baştan aşağı ele alınması gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı tarafından Edirne Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda “Tarım Şurası” programı düzenlendi. Edirne’de Tarım sektörünün sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Tarımın öneminin insanlığın başlangıcından bu yana var olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “İlk insandan beri gıda ne kadar önemliyse bu dünyada insan bulunduğu sürece hep önemli olacak. Bunu hiç unutmayalım. Hep vardı, hep önemliydi. Dünyada aslında sadece tarımda değil üretimden daha çok bölüşüm problemi var. Örnek; bizim çocukluğumuzda ineğimiz 3 kilo süt veriyordu, şu anda 30 kilo veriyor. Allah bereketini arttırsın ama açlık daha fazla artıyor. O zaman bölüşüm problemi var, o zaman dünyada ağır bir problem var, sistem sorunu var. Yani sistem sorunu çözülmediği sürece biz pansuman tedbirleri kullanacağız, bir şeyler yapılacak, 2 sene tutacak o ayar, üçüncü sene yine bozulacak, o değişmez. Bu sistemin baştan aşağı ele alınması lazım. Asıl önemli olan bu üretimlerin adil paylaşımı. Bunu çözemediğimiz sürece sorunlarımızı çözemeyeceğiz” dedi.

İriş’in ardından Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Tekin, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Ziraat Yüksek Mühendisi Halil İbrahim İriş, Ziraat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilcisi Erdoğan Yanılmaz ve Gazeteci – Yazar Sadettin İnan da birer konuşma yaptı.

Programa, oda ve borsa başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çiftçiler de katıldı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi