13 Temmuz 2024
23.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESAĞLIK ÇALIŞANLARININ KARAKALEM SERGİSİ AÇILDI

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ KARAKALEM SERGİSİ AÇILDI

-

Edirne’de Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursa katılan sağlık çalışanları, 3 aylık çalışma sonrasında ‘Sağlık İçin Sanat’ isimli karakalem resim sergisi oluşturdu.

Edirne’de 11 sağlık çalışanının yaptığı 33 karakalem eseri görücüye çıktı. ‘Sağlık İçin Sanat’ isimli Karakalem Resim Sergisi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devecihan Kültür Merkezi’nde açıldı. Sağlık hizmetlerini ve yapılan çalışmaları değerlendirmek için Edirne’ye gelen Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü Doktor Bayram Çiçek, serginin açılışına katılarak eserler hakkında kursiyerlerden bilgi aldı.

Çiçek, karakalem resim sergisinin açılışına katılmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.
Çiçek, “11 sağlık çalışanı arkadaşım Halk Eğitim Merkezi’nin 3 aylık kursunda daha önce karakalem çalışması yapmamış olmasına rağmen oldukça iyi seviyede karakalem çizmeye başladığını gördük. Yaptıkları eserleri de burada sergi haline getirdiler. Yoğun bir çalışma ortamında pandeminin içerisinde çalışan arkadaşlarımın ruhlarını dinlendirmek ve sanatsal yönlerini ortaya çıkarmak amacıyla yaptıkları bu çalışma için kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü eğitim birimi personeli Sezen Üçüncüoğlu da çalışırken iyi şeylere de tanık olduklarını ifade etti.
Üçüncüoğlu, “Bazen zaman zaman çalışırken iyi şeylere de tanık oluyoruz. Belki resim çizmek bizim bir savaş aracımız. Özellikle pandemi sürecinden sonra hepimizin bu yöne yönelmesi hepimizi rahatlattı. Herkese tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devecihan Kültür Merkezi’nde görücüye çıkan karakalem sergisi 1 hafta boyunca ziyarete açık kalacak.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side