19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESAĞLIK EMEKÇİLERİ, YETKİLİLERE KIRMIZI KART GÖSTERDİ

SAĞLIK EMEKÇİLERİ, YETKİLİLERE KIRMIZI KART GÖSTERDİ

-

Genel Sağlık-İş Sendikası Edirne Şubesi temsilcileri, sağlık emekçilerinin sıkıntılarını sıralayarak, yetkililere kırmızı kart gösterdi.

Genel Sağlık-İş Sendikası Edirne Şubesi temsilcileri, sağlık emekçilerinin sorunları hakkında Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı yapan Genel Sağlık-İş Edirne İl Temsilcisi Özcan Arslan, “Bizler halk sağlığını korurken kendi sağlığımızdan olduk, artık görün istiyoruz” ifadelerini kullanarak, en düşük sağlık emekçisi maaşının yoksulluk sınırının üzerine çıkartılmasını istediklerini söyledi.

Arslan, “Bugün burada yoksulluk sınırı altında maaşlar ile çalışmak ve yaşamak zorunda bırakılan sağlık emekçilerinin talepleri için toplandık. Seçim sürecine girdiğimiz bugünlerde alanlardan müjde üstüne müjde, söz üstüne söz verilmektedir. Ancak sağlık emekçilerinin yıllardır kronik hale gelmiş sorunları, adayların hiçbirinin gündemine gelmemektedir.” diye konuştu.

Basın açıklaması esnasında sağlık emekçileri de ellerindeki kırmızı kartları kaldırarak, yetkililere tepki gösterdi.

Şube Başkanı Arslan, “Unutulmamalıdır ki sayısı 1 milyonun üzerinde olan sağlık emekçileri de seçmendir ve oy kullanacaktır. Seçim sürecinde görünmez olan sağlık çalışanları seçim günü geldiğinde kimlere kırmızı kart göstereceğini elbet bilmektedir. Sağlık çalışanlarını yoksulluk sınırı altında maaşlar ile çalışmak zorunda bırakanlar, sizlere kırmızı kart gösteriyoruz. Yıllardır talebimiz olan tek kalem maaş vermek yerine 4 parçaya böldüğünüz emekliliğimize yansımayan maaşları bizlere layık görenler, sizlere de kırmızı kart gösteriyoruz. Sağlıkta şiddeti önlemek istemeyen, etkin şiddet yasası çıkarmayan, kanun teklifimizi görmezden gelenler sizlere de kırmızı kart gösteriyoruz. Yıpranma payımızı yıl başına geçmişe etkili 90 gün vermeyenler sizlere de kırmızı kart gösteriyoruz. Bizler, evine en temel gıda maddelerini alamayan, çocuklarının sağlıklı büyümesini sağlayamayan, geleceğinden korkan buna rağmen ülkesini terk etmeyen sağlık emekçileriyiz. Bizler halk sağlığını korurken kendi sağlığımızdan olduk, artık görün istiyoruz. Sağlık emekçilerinin sesi artık duyulması, seyyanen zam yapılarak en düşük sağlık emekçisi maaşı yoksulluk sınırı üzerine çıkartılmalıdır. Genel Sağlık-İş olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sağlık emekçisinin sesi olmaya devam edeceğiz. Bizler susmuyoruz, korkmuyoruz, vazgeçmiyoruz. Hakkımızı alana kadar alanlardayız. Bugün adaylardan seçim sonrası için beklentimizi gerçekleştirecek söz istiyoruz. Seçim sonrası verilecek sözlerin takipçisi olup gerçekleşene kadar alanlarda olacağız. Yaşasın örgütlü mücadelemiz, yaşasın Genel Sağlık-İş, yaşasın Birleşik Kamu-İş.” İfadelerini kullandı.

Arslan ayrıca, “Önce sağlık” diyerek sağlık emekçilerine verilen kahvaltılıkları da eleştirdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side