22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESEDEFÇİ: CİRAVOĞLU’NUN ADAYLIĞI KESİNLEŞSEYDİ, ADAYLIKTAN ÇEKİLECEKTİM!

SEDEFÇİ: CİRAVOĞLU’NUN ADAYLIĞI KESİNLEŞSEYDİ, ADAYLIKTAN ÇEKİLECEKTİM!

-

İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçtiğimiz günlerde yaşanan ‘adaylıktan çekilme’ olayı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Şükrü Ciravoğlu’nun da olduğu anket sonuçlarını gördükten sonra İYİ Parti Genel Merkezi’yle görüştüğünü söyleyen Sedefçi, “Aday olmam durumunda oyların bölünebileceğini ve AK Parti’nin seçimi kazanabileceğini gördüm. Bundan rahatsız olarak ‘Şükrü Bey kesin aday olursa, ona destek vermeyi düşünüyorum’ dedim ve Genel Merkezden onay aldım. Şükrü Ciravoğlu’nun adaylığı kesinleşseydi ben adaylığımı geri çekecek ve Şükrü Bey’in elini kaldıracaktım.” dedi.

ETV ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programına konuk olanİYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Şükrü Ciravoğlu’nun adaylıktan çekilmesi hakkında da konuşan Sedefçi,  Ciravoğlu’nun adaylığı kesinleşseydi, adaylığımı geri çekecektim.” dedi.


Sedefçi, “Bir süre önce bir anket yapıldı, o anketin sonuçları bende var. Ön seçimden galip çıkan Şükrü Ciravoğlu’nun anketteki oy oranı yüzde 34 seviyesinde, AK Parti’nin oyu yüzde 30’lar seviyesinde, bizim oyumuz ise yüzde 29’lar seviyesindeydi. Ben bunu gördükten sonra kafamda bir şablon oturttum. Şükrü Bey kesin olarak CHP’nin adayı olursa ben de İYİ Parti’den aday olarak seçime girersem, Şükrü Bey’in oylarının bölünme ve AK Parti’nin kazanma ihtimalini gördüm. Cumhuriyetin kentinde AK Partili Belediye Başkanı seçtirmek benim için ölüm demektir. Bunu gördükten sonra ben İYİ Parti Genel Merkeziyle görüştüm. Anket sonuçları elimde, bundan rahatsız oldum eğer Şükrü Bey dönüşü olmayan bir şekilde CHP’den aday çıkarsa çekilmeyi ve ona destek vermeyi düşünüyorum dedim. Genel Merkez de buna ‘tamam’ dedi ve süreci bekledik. Eğer bu süreçte sevgili kardeşim Şükrü Ciravoğlu aday olarak kesinleşseydi ben şu an karşısında belediye başkan adayı olarak oturmuyordum. Ben şu anda istifa etmiştim, adaylığımı geri çekmiştim ve Şükrü Bey’in elini kaldırmıştım. Bizim adayımız Şükrü Ciravoğlu diye tüm kamuoyuna deklare etmiştim.” dedi.


Sedefçi, Şükrü Ciravoğlu’nun adaylıktan çekilme sürecinde Genel Başkan Özgür Özel ile görüşmesi hakkında sorulan soruya da “Ben olsam ‘işine bak’ der, telefonu kapatırdım.” cevabını verdi.
Sedefçi, “Ben olsaydım‘işine bak’ der; telefonu kapatırdım.Şükrü Bey kibar adam, zarif adam, iyi niyetli bir adam; baskıya dayanamadı ve kabul etti. Ben etmezdim kardeşim. Edirne halkı beni seçmişse, benim partilim beni seçmişse, benim partilim bana birinci olma onurunu vermişse masaya vurup‘ben adayım, ben başkanım’ derdim;‘bak işine’ derdim. Edirne halkı beni desteklemişse buna uyardım ve Genel Başkana tavır koyardım.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side