22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESELİMİYE'NİN GÖLGESİNDE SARAY LEZZETLERİ İKRAMI

SELİMİYE’NİN GÖLGESİNDE SARAY LEZZETLERİ İKRAMI

-

Edirne’de Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Edirne Lezzet Şenlikleri’nde; Osmanlı saray lezzetlerinden badem ezmesi hem tanıtıldı, hem de misafirlere ikram edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinesiyle 21-27 Mayıs tarihlerinde kutlanan ‘Türk Mutfağı Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan Osmanlı saray mutfağı lezzetlerinden badem ezmesi tanıtıldı ve vatandaşlara ikram edildi. Selimiye Meydanı Mimar Sinan Heykeli önünde gerçekleştirilen etkinliğe, yerli ve yabancı turistler de ilgi gösterdi.

Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, “Osmanlı saray mutfağından tatlıların ayrı bir yeri ve önemi var. Coğrafi işaretli ürünlerden badem ezmesini baş ustamız ve ahimiz Metin Keçeci ile birlikte gelen misafirlere ikram ediyoruz. Türk Mutfağı Haftası’nda şehrimizdeki bütün paydaşlarımızla birlikte etkinliğimizi yapıyoruz. Türk Mutfağı Haftası’na katkılarından dolayı da kendisine teşekkür ediyoruz. Balkan Rumeli ve Anadolu coğrafyası binlerce yıllık zengin uygarlığımızla bugünlere kadar gelen Türk mutfağını hem yerli hem de yabancı misafirlerimize anlatmaya ve tattırmaya devam ediyoruz. Mimar Sinan’ın gölgesinde bu şekilde bir etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Etkinliğe katılarak saray lezzetlerinin tadına bakan vatandaşlar da badem ezmesini çok beğendiklerini söyledi.

https://youtu.be/bvq-IWNcI1c

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side