17 Haziran 2024
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESEREBRAL PALSİ HASTASI ÖZ, PROJELERİNİ AÇIKLADI

SEREBRAL PALSİ HASTASI ÖZ, PROJELERİNİ AÇIKLADI

-

İYİ Parti’den Edirne Belediye Meclisi 1’inci sıra kontenjan adayı olan SerebralPalsi hastası Kadir Berke Öz, özellikle engelliler ile ilgili gerçekleştirmek istediği projeleri kamuoyuna duyurdu.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde İYİ Parti’den Edirne Belediye Meclisi 1’inci Sıra Kontenjan Adayı olan SerebralPalsi hastası 23 yaşındaki Kadir Berke Öz, bugün düzenlenen toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya; Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın, Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, Kadir Berke Öz’ün ailesi ve partililer katılım gösterdi.

Kadir Berke Öz ile daha önce projeler üzerine konuştuklarını belirten İl Başkanı Engin, projeler hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi.
Engin, “Berke engelli bir kardeşimiz ama Berke çok özel bir kardeşimiz. Berke 2 tane üniversite mezunu çok üretken ve çalışkan bir kardeşimiz. İYİ Parti’nin kuruluşundan bugüne her zaman İYİ Parti’nin içinde olmuş bir kardeşimizdir. Kendisini kontenjan adayı olarak belediyemizde görmek istiyoruz. Bizi temsilen belediyede olacak ve engelli arkadaşlarımızı en iyi şekilde temsil edecek, onların sorunlarını bize iletecek. Berke’nin en büyük sıkıntısı yollar ve kaldırımlardır. Bunlar engelli vatandaşlarımız için uygun değildir. Ulaşımda otobüslerin engelli vatandaşlarımızın kullanabilecek durumda olmadığını Berke bize iletti. Bir başka sorununun eğitim alanında sıkıntılar olduğunu ifade etti. Dördüncü sorun ise ‘sağlık alanında yeteri kadar destek alamıyoruz’ diye bize dile getirdi. Berke ailesini de düşünen bir kardeşimiz. Bunun için bize engellilerin kendilerine bakabilecek bir alanları olması için bir öneri verdi. Bir park olabilir, spor salonu olabilir. Bu süreçte de ailelerin dinlenmesi için bir zaman yaratmak için organizasyon yapılması gerektiğini bize söyledi. Biz Berke’yi sağlıkçı arkadaşlarımıza teslim edeceğiz anne ve babası da sosyal hayatlarına devam edecekler. Bir başka sorunu ise, engelli vatandaşlarımızın çalışma yerlerinin olmadığını dile getirdi. Sosyalleşmek, çalışmak istiyorlar, üretken olmak istiyorlar. Berke’nin başlıca ana hatlarıyla kafasından geçenler bunlar. Eksiklikleri bize bildirdi.” dedi.

Belediye Başkan Adayı Sedefçi de, engelliler için çok sayıda proje yapacaklarını ve Kadir Berke Öz’ün bu noktada kendilerine önderlik edeceğini ifade etti.
Sedefçi, “Engelli arkadaşlarımıza sahip çıkmamız gerektiğinin farkındayız. Bu insanlar bizim insanlarımız. Edirne’de 8-9 bin tane aile bu konuda hizmet bekliyor. Edirne Belediyesi olarak, halkımızın hizmetkârı olarak sahip çıkma düşüncesindeyiz. İnsanlara, hayvanlara, ağaçlara, çiçeklere sahip çıkmalıyız. Biz bu anlayıştayız. Berke kardeşimiz bizim için büyük bir avantajdır. Engelli kardeşlerimizin görüşlerini alarak bu kentte mutlu olabilmeleri için her türlü gayreti yapacağımıza söz veriyorum. Edirne Belediyesi’nde engelli birimi kurmayı hedefliyoruz. Bu engelli kurumumuzda Berke evladımız olacak. Bütün engelli vatandaşlarımızın mutlu olması için çalışacağız. Otobüsler ile ilgili sıkıntılar var. Minibüslerde engelliler için bir sistem olmadığından faydalanamıyorlar. Benim projemde 80 tane minibüs hatlarını iptal ederek 40 tane otobüs koymayı hedefliyorum. Bu 40 tane otobüsü engellilere uygun düzenleyerek hizmete sunmayı planlıyoruz. Benim dönemimde engelli vatandaşlarımız için uygun yollar yapmaya çalıştık ama şu anda bunların hepsinin bozulduğunu görmekteyiz. İnşallah göreve geldiğimizde yeniden ele alarak engelli kardeşlerimize rahat, huzurlu ve mutlu ulaşım sağlamak için gereken neyse yapacağız. Bu konuda önderliği Berke kardeşimiz bize yapacak. Ailelerinbeklentilerinin de olduğunu ifade etti. Onlara da gerekiyorsa bir birim kurarak hem engelli vatandaşlarımız hem de aileleri için rahatlığını sağlayabiliriz. Edirne için görev süresince onları mutlu ve huzurlu etme şansımız olabilir. İnşallah bunu beraber başaracağız. AKParti ve CHP’DE belediye meclisinde engelli bir vatandaşımızın olduğunu görmüyoruz. Sadece İYİ Parti’nin meclis grubunda engelli kardeşimizin olduğunu görmekten üzüntü duyuyorum. Bütün partilerde çıkması lazımken bir tek bizim sahip çıkmamız Edirne’ye yakışan bir tavır değildir. Türkiye’de tek ve örnek olacaktır. Bırakın sadece insanları bütün canlılara sahip çıkmamız gerekiyor. Hasta bir kedi veya köpek varsa sağlığına kavuşturmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yaşanan seçim atmosferi hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Akalın da, hem AK Partili hem de CHP’li seçmene seslenerek, memnun olmayan tüm seçmenleri İYİ Parti’ye oy vermeye davet etti.

Akalın’ın ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sedefçi de, Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanan aday değişikliğinin yanlış olduğunu ifade etti. Bu durumdan dolayı küskün olan seçmenlere seslenen Sedefçi, “Hamdi ağabeyinize oy verin.” dedi.Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side