24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESİYASETİYİ PARTİLİ DEMİR: DEVLET, VATANDAŞINI MAĞDUR ETMEMELİ

İYİ PARTİLİ DEMİR: DEVLET, VATANDAŞINI MAĞDUR ETMEMELİ

-

Ramazan Bayramı’na günler kala tren biletlerinin tükendiğini belirten İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Eğer ek vagon ya da ek sefer olmazsa bayramda şimdiye kadar görülmemiş bir izdihamla karşı karşıya kalınacaktır. Bayram şartlarında Edirne treninin en az 10 vagon işletilmesi gereklidir ve eğer mümkünse mutlaka ek sefer ile destek sağlanmalıdır. Devlet, vatandaşını hele ki bayram öncesi mağdur etmemelidir.” dedi.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Ramazan bayramı öncesi yaşanan ulaşım problemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ramazan Bayramı’na günler kala tren biletlerinin tükendiğini belirten Demir, ek sefer ve ek vagon uygulaması yapılmaması durumunda vatandaşların mağdur olacağını dile getirdi.


İl Başkanı Demir tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“An itibariyle Ramazan Bayramı’na 10 günden fazla zaman var. Ancak tren biletleri şimdiden tükenmiş durumda. Ulaştırma Bakanlığının vaat etmiş olduğu sefer ve ek vagon uygulamasından ise şimdilik eser yok. Eğer ek vagon ya da ek sefer olmazsa bayramda trenlerde şimdiye kadar görülmemiş bir izdihamla karşı karşıya kalınacaktır. Bayram şartlarında Edirne treninin en az 10 vagon işletilmesi gereklidir ve eğer mümkünse mutlaka ek sefer ile destek sağlanmalıdır. Devlet, vatandaşını hele ki bayram öncesi mağdur etmemelidir. Öncelikle öğrencilerimiz için daha ekonomik şartlarda Edirne’ye gidip gelmeleri açısından tren seferlerinin tek seferde yeterli olmadığını en az iki sefer olmasını talep etmemize rağmen maalesef çözüm üretilmedi. Şimdide bayram tatilinde Edirneli hemşerilerimiz ve öğrencilerimiz anne-babasına ve sevdiklerine kavuşması için karayolunun çok pahalı olması, bayramı ailelerin yanında geçirmek isteyenlerin buruk bayram geçirmesine sebep olacaktır. Bu vurdumduymaz yönetim anlayışı milletin ihtiyaçlarına cevap vermediği gibi söz dinlemez nobranlıklarına devam etmelerini anlamakta zorluk çekiyoruz.”

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi