3 Haziran 2023
15 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESOSYAL MEDYA FENOMENİ EDİRNE’YE HAYRAN KALDI

SOSYAL MEDYA FENOMENİ EDİRNE’YE HAYRAN KALDI

-

Sosyal medyada yaklaşık 400 bin takipçisi olan ve 81 ili gezmek için yola çıkan Franziska Niehus, Edirne’ye geldi. Edirne’yi çok beğendiğini dile getiren sosyal medya fenomeni Niehus, Edirne Ciğerinin tadına bakmayı da ihmal etmedi.

Sosyal medyada yaklaşık 400 bin takipçisi olan Franziska Niehus, Türkiye’nin 81 ilini gezmek için yola çıkmıştı. Bu kapsamda Edirne’ye gelen sosyal medya fenomeni Niehus, kentin pek çok yerini gezerek tanıtmaya devam ediyor. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Niehus, Edirne’nin tarihi bir kent olduğunu ve Edirne’yi çok beğendiğini ifade etti.


Sosyal Medya Fenomeni Franziska Niehus, yaptığı açıklamada, “Türkiye’de 81 il var hepsini gezmek istiyorum. Şu an Edirne’yim bu benim 17’inci ilim oldu. Burayı çok merak ediyorum. Buradan Yunanistan ve Bulgaristan’a geçilebiliyor. Burada çok farklı kültürler var. Yemekler çok farklı, ciğer var burada ve ben Almanya’da ciğer yemiyoruz. Burada ciğer yerken biraz korktum, ama ciğer gerçekten çok güzel. Edirne’de birkaç güzel yer var. Gökçetepe Tabiat Parkı var orada kamp yapabilirsiniz. Enez Kalesi var. Edirne’de de çok tarihi yer var. Selimiye Camisini gezdik; Mimar Sinan gerçekten büyük bir mimar.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi