25 Haziran 2022
31.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESPORACAR, GÜVEN TAZELEDİ

ACAR, GÜVEN TAZELEDİ

-

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan İbrahim Acar güven tazeledi.
 

Kocasinan Mahallesi’ndeki federasyon binasında ASKF Edirne Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile yapılan seçimde önceki dönem başkanı İbrahim Acar kullanılan 67 geçerli oyun tamamını alarak tekrar başkan seçildi. 8 salon sporu kulübü ve bazı futbol kulüpleri yönetimde temsil edilmediklerini belirterek oy kullanmama kararı aldı. Toplam 72 oy kullanılırken 67 geçerli oy, 5 de geçersiz oy olduğu belirtildi.

Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Avukat Koray Uymaz, kâtipliğe Musa Sugözleyen, Divan Üyeliği’ne ise Serdar Döşlü seçildi. Daha sonra Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Doğan tarafından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Bilanço okundu. Bilanço ve raporlar ayrı ayrı ibra edildi. Gayrimenkul ve demirbaş alımı için yeni yönetime yetki verilirken yeni dönemde ASKF Edirne Şubesi bünyesinde Gençlik Kurulu oluşturulması kararı alındı.

Basketbol Akademi Spor Kulübü, oyçokluğu ile ASKF Edirne Şubesi’nden ihraç edildi. İhraç talebinin gerekçesini okuyan ASKF Edirne Şube Müdürü, Basketbol Akademi Spor Kulübü Başkanı Hasan Şimşek’in sosyal medyada tutarsız paylaşımlar yaptığını, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve ASKF yönetimi hakkında olumsuz sözler söylediğini belirtti.

Trakya Akademi Spor Kulübü adına söz alan Murat Tertibim, yeni yönetimde salon sporlarının temsil edilmediğini söyleyerek salon sporuyla uğraşan 8 kulüp olarak oy kullanmayacaklarını ifade etti. Çarşıspor adına konuşan Çetin Mercan da yönetimde Yeniimaret, Yıldırım gibi kenar mahalle takımlarından temsilciler olmadığını belirterek 5 futbol kulübü olarak oy kullanmayacaklarını belirtti.

Acar’ın konuşmasının ardından seçime gidildi. Seçimde 72 oy kullanılırken 5 oy geçersiz sayıldı. 67 geçerli oyun tamamını alan İbrahim Acar, üst üste ikinci kez başkanlığa seçilmiş oldu.

İBRAHİM ACAR’IN YÖNETİM LİSTESİ

Emre Alp, Mesut Öztürk, Murat Boyacıoğlu, Yılmaz Eygül, Semih Çınar, Çağrı Muştu, Muzaffer Yıldırım, Sacit Arıcanlı, Tarık Aykız ve Yasin Nas

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi