13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESÜLEYMANİYE GÖLETİ BİLMECESİ!

SÜLEYMANİYE GÖLETİ BİLMECESİ!

-

Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Üstün, Uzunköprü’ye bağlı Süleymaniye Köyü Muhtarı Muharrem Taşkın’ın, ‘Köyümüze yapılacak sulama göletini sen engellemişsin.” iddiaları ile ilgili gündemdışı söz aldı. Muhtar Taşkın’ın söz konusu bilgiyi AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut’tan aldığını söylediğini belirten Üstün, Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve Akbulut’a böyle şey yaşanıp yaşanmadığını sordu. Geçmiş, Meclise böyle bir talep gelmediğini belirtirken; Akbulut da, Muhtar Taşkın’a böyle bir şey söylemediğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Üstün, Süleymaniye Köyü Muhtarı Muharrem Taşkın’ın, “Köyümüze yapılacak sulama göletini sen engellemişsin. AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut bana bunu söyledi.” iddialarını bugün gerçekleştirilen meclis toplantısında gündeme getirdi. Konu gündeme geldiğinde Akbulut’u aradığını ve yüzleştiklerini söyleyen Üstün, Muhtar Taşkın’ın hala Uzunköprü’de bu iddiaları gündeme getirdiğini ifade etti. Üstün, “Meclis Başkanına ve Akbulut’a soruyorum; Süleymaniye Muhtarı Muharrem Taşkın, İl Genel Meclisi Başkanlığına sulama göleti yapılsın diye başvuru yaptı da, ben mi engel oldum?” dedi.

Üstün, “Uzunköprü Muhtarlar Derneği başkanlığına çıktığımda, Süleymaniye Köyü Muhtarı bana dedi ki, ‘sen bizim köyümüze yapılacak olan sulama göletini engellemişsin’. Bunun üzerine Sayın Akbulut’u aradım ve kendisi de geldi. Geldikten sonra sayın Akbulut sadece burada mecliste geçen konuşmayı söyledi fakat ‘Mustafa Üstün bunu engellemiştir’ demedi. Bunun üzerine olay devam etti ve Uzunköprü İlçe Başkanımız Sayın Muammer Çetiner’e ve Süleymaniye halkına, Süleymaniye’ye yapılacak olan sulama göletini benim engellediğimi söylemiş. Şimdi buradan soruyorum; Sayın Meclis Başkanım, Sayın Nedret Akbulut, Süleymaniye Muhtarı Sayın Muharrem Taşkın, İl Genel Meclisi Başkanlığına sulama göleti yapılsın diye başvuru yaptı da, ben mi engel oldum? “ ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, meclise böyle bir talep gelmediğini ifade etti.
Geçmiş, “Böyle bir başvuruda bulunulmadı, bulunulsaydı zaten ben bunu meclisle paylaşırdım.” dedi.

Üstün, daha sonra kendisi hakkında ortaya atılan iddiaları Akbulut’a sordu.
Üstün, “Şimdi tekrar soruyorum, Sayın Nedret Akbulut; Süleymaniye Köyü’ne sulama göletini, Sayın Valimiz, Sayın Genel Sekreterimiz, Sayın Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz veya Devlet Su İşleri veya Edirne Orman Bölge Müdürlüğü yapacaktı da, ben mi engel oldum? Burada 10 aylık bir görev süremiz kaldı. 10 ay sonra bu koltukları bırakıp gideceğiz, normal hayatımıza devam edeceğiz. Süleymaniye Köyü ile bizim köyümüz yan yana, biz sürekli o insanlarla beraberiz. Benim hakkımda yapılan bu çirkin iftirayı, bu çirkin dedikoduyu yapan arkadaşlara hiç yakıştıramadım. Siyasetin bu kadar ucuz olmaması lazım. Görev süremiz bitecek, bittikten sonra da biz yüz yüze bakacağız. Bu şekilde olursa biz nasıl yüz yüze bakarız?” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut da, “Ben Muhtara böyle bir şey demedim.” şeklinde cevap verdi.
Akbulut, “Bu konuda çalışma yaparken Mustafa bey dedi ki, ‘Süleymaniye’den bahsediyorsun değil mi hocam?’ dedi, ben de ‘evet’ dedim. Ben Mustafa için ‘böyle dedi’ demedim. Orada da söyledik zaten kendisine, şimdi Mustafa ‘dedim’ dedirtmeye çalışıyor bana. Demediğim şeyi neden diyeyim?” ifadelerini kullandı.

Muhtar Taşkın’ın söz konusu iddialarla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side