24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETALEBE YETİŞEMİYORLAR

TALEBE YETİŞEMİYORLAR

-

Edirne’de ‘Emeğimiz Kazanıyor Kadın Girişimci Kooperatifi’nin Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki çanta örme kursu, dünyaca ünlü markalardan gelen talepleri karşılamada zorlanınca yeni kursiyerler aramaya başladı. Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi ve Kooperatif Başkanı Fatma Akay, “daha çok üreten kadına ihtiyacımız var, hem üretsinler hem kazansınlar” diyerek, ev hanımlarını çanta örme kursuna davet ettiklerini açıkladı.

Edirne’de Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yer alan ‘Emeğimiz Kazanıyor Kadın Girişimci Kooperatifi’ kursiyerleri tarafından üretilen örme çantalar, dünyaca ünlü markaların gözdesi oldu.

Şu anda 315 kadının üretim yaptığı Ayşekadındaki kurs merkezinde, ünlü markalardan gelen talepleri karşılamak için daha çok kursiyere ihtiyaç olduğunu söyleyen Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi ve Emeğimiz Kazanıyor Kadın Girişimci Kooperatifi Başkanı Fatma Akay, tüm kadınları çanta örme kursuna davet ettiklerini söyledi.

Akay, ““Bizler burada dünyaca ünlü markalara çantalar ve aksesuarlar üretiyoruz ev hanımı kadınlarımızla birlikte. Birçok sınıfımızda birçok kadınımız var kurslarımıza gelen ve ev hanımlarını bekliyoruz kurslarımıza.

Kurslarımıza katılım yoğun 315 kadınımız var çalışan ama yeterli değil. Çünkü sipariş oranlarımız çok yüksek ve bunu karşılayamıyoruz. Malum yaz sezonu hazırlanmamız gerekiyor bu yüzden bütün kadınlarımızı bekliyoruz.

Bu işi yapmak isteyenler Ayşekadın Halk Eğitim kurs Merkezini ziyaret edebilirler hatta tığlarını alıp geldiklerinde hemen başlatabiliriz. Biz burada gösteriyoruz sonra evlerinde yapmaya devam edebilirler. Haftanın bir günü buraya gelme şartımız var oda kalite kontrol yapmamız gerektiği için burada olmalarını istiyoruz.

Bura gelen kadınlarımıza malzemeleri bizler veriyoruz. Onlar ördükleri çanta veya aksesuar başına para kazanıyorlar. Fiyatlar değişiyor modele ve işçiliğe göre, çünkü sürekli yeni modeller geliyor. Yakın zamanda hırka ve süveterlere başlayacağız. Hem gelip öğreniyorlar hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar hem de güzel vakit geçiriyorlar” dedi.

Kursiyerler de yaptıkları işten memnun. Emekli Hatice Dinç, hem boş vaktini değerlendirdiğini hem de para kazandığını söyledi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi