1 Haziran 2023
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETARIM ÖĞRENİMİNİN 177. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

TARIM ÖĞRENİMİNİN 177. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

-

Türkiye’de Tarım Öğreniminin başlangıcının 177’nci yıl dönümü ve 10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilcisi Erdoğan Yanılmaz, “Cumhuriyetimizin 100. yılında tarım ve gıdada yine önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Tarım ve gıdada ülke potansiyelini değerlendirebilen politikalarla bu sorunları aşabilir ve geleceğe umutla bakabiliriz.” dedi.

Türkiye’de Tarım Öğreniminin başlangıcının 177’nci yıl dönümü ve 10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü,  Edirne’de törenle kutlandı. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilciliği tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Adnan Tülek ve ziraat mühendislerinin katıldığı törende konuşan Ziraat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilcisi Erdoğan Yanılmaz, tarım ve gıdada yaşanan önemli sorunların devam ettiğini; ülke potansiyelinin değerlendirildiği politikalarla bu sorunların aşılabileceğini ifade etti.


Yanılmaz, “TMMOB ZMO kurulduğu günden bu güne kadar, Atatürk ilke ve devrimlerine, laikliğe sahip çıkmış, mesleki demokratik bir kitle örgütüdür. Örgütsel bağımsızlığını her koşulda korur, gücünü sadece üyesinden ve bilimsel çalışmalardan alır.  Özetle, Cumhuriyetimizin 100. yılında tarım ve gıdada yine önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Aynı zamanda önemli bir seçim yapmak durumundayız. Tarım ve gıdada ülke potansiyelini değerlendirebilen politikalarla bu sorunları aşabilir ve geleceğe umutla bakabiliriz. Bu potansiyeli görmezden gelen ve ithalata dayalı politikalarda ısrar edilirse üretici için de tüketici için de ne yazık ki zor günler olacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılında daha çok üretmeye, daha çok paylaşmaya, toprağımızı, çevremizi daha çok korumak zorundayız. Bereketli bir yıl olması dileğiyle Ülkemizde Tarımsal Öğretimim Başlangıcının 177. yılını bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu yılda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Cumhuriyetimizin kurucularını saygıyla, şükranla ve özlemle anıyorum. Bundan böyle 10 Ocak günü TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu kararı gereği 2023 yılından itibaren 10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü olarak kutlanacaktır. Tüm meslektaşlarımızın günü kutlu olsun.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi