24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETAVA CİĞERCİLERİN BİRÇOĞU TARİFENİN ALTINDA SATMA KARARI ALDI

TAVA CİĞERCİLERİN BİRÇOĞU TARİFENİN ALTINDA SATMA KARARI ALDI

-

Edirne’ye gelenlerin tadına bakmadan kentten ayrılmadığı tava ciğere 180 lira tavan fiyat uygulaması getirildi. ‘Vatandaşı da düşünmeliyiz’ diyen çok sayıda ciğerci esnafı ise, tavan fiyatı uygulamama ve ciğerin porsiyonunu 140 TL’den satma kararı aldı.

Gastronomi turizminin başlıca ürünlerinden olan coğrafi işaretli Edirne’nin meşhur tava ciğerine de tavan fiyat sınırı getirildi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın aldığı karara göre, kentte ciğerin porsiyon fiyatı en fazla 180 lira olabilecek. Kararın ardından bazı ciğerciler 180 liralık tavan fiyatı uygulamaya başlarken;  çok sayıda ciğerci ise tavan fiyatı uygulamama ve bir porsiyon ciğeri 140 liradan satma kararı aldı. Ciğerci esnafı Uğurcan İmrak, işletmelerini düşünürken vatandaşları da düşündüklerini ve tavan fiyatı uygulamadıklarını ifade etti.
Uğurcan İmrak, “İşletmeyi düşünürken biraz da vatandaşı düşünmek gerekiyor. Ciğerin başkenti Edirne’de herkes ciğeri rahat yemeli. Ciğeriyle ünlü bir kentte fiyat pahalılığı nedeniyle ciğer yenilmezse bu ayıp olur” açıklamasında bulundu.


Ciğerci esnafı Kemal İmrak da, dayanabildikleri noktaya kadar 140 TL’den satmaya devam edeceklerini belirtti.
Kemal İmrak, “Kazançlarımızı biraz daha düşük tutarak vatandaşlarımızı da kollamak zorundayız. Şu an tarife 180 lira olmasına rağmen ben ve diğer esnaf arkadaşların çoğu 140 liradan satıyor, son demine kadar böyle gidecek.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side