25 Şubat 2024
16.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETEKİN: DEVLET BİLE YILSONUNU GETİREMEDİ, VATANDAŞ AY SONUNU NASIL GETİRSİN?

TEKİN: DEVLET BİLE YILSONUNU GETİREMEDİ, VATANDAŞ AY SONUNU NASIL GETİRSİN?

-

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, herkesin en büyük derdinin geçim sıkıntısı olduğunu ifade etti ve “Devlet yılsonunu getiremezken vatandaş ay sonunu nasıl getirsin?” sorusunu yöneltti. 

“Gündemin manipüle edildiği ve gerçeklerin kağıt üzerinde değiştirildiği bir dönemde, herkesin en büyük sorunu geçim derdi” ifadelerini kullanan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti;

“Evine ekmek götürmek için işsizler ordusunun mensubu Ahmet Amcanın da, çocuğunun yırtık ayakkabısını değiştirmek için bahçesine ektiği ürünleri yok pahasına satan Ayşe Teyzenin de, iş bulamadığı için ülkesini terk etmeyi düşünen Anıl Kardeşimin de dertlerini biliyoruz. Siftahsız dükkânını kapatan esnaf kardeşlerimizin, dert küpü vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Geceleri aç yatan bir çocuğun sorumluluğu bizim omuzlarımızda… Dünya Gıda Programı’nın (WFP) küresel açlık izleme sistemi olan ‘Açlık Haritası’na göre, Türkiye nüfusunun yüzde 18’inin (14,8 milyon) yetersiz beslendiği görülmektedir. Benzin ve motorine gelen zamlar beraberinde otobüs fiyatlarını da katlamış durumda. Ocak ayında memur maaşlarına ve asgari ücrete yapılan zam çoktan buharlaştı bile. Yaşanan hayat pahalılığı sabit gelirli vatandaşları dar boğazın içine attı. Tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artış, Merkez Bankası rezervlerinde yaşanan tarihi düşüş Hükümetin yönetememe krizini gözler önün seriyor.

Hükümetin bütçesi kendi elleriyle meydana getirdikleri ekonomik darboğaza sadece 6 ay dayanabildi. Ek bütçe hazırlamak zorunda kaldılar. Devlet bile yılsonunu getiremezken, vatandaş bu şartlarda ay sonunu nasıl getirsin? Bizim, yaptığımız çalışmaların meyvelerini, er ya da geç alacağımızdan hiçbir kuşkumuz yoktur. Türkiye’yi yeniden normalleştirmeye dönük adımları atacağız. Yozlaştırılan bütün kurumlarımızı derleyip toparlayacak, artık adeta kurumsallaşan yolsuzluklara son verecek, kronikleşen problemlerimize hızlı ve kalıcı çözümler üreteceğiz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side