1 Aralık 2023
16.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETERCAN: ZİLLET İTTİFAKI, MHP’Yİ KARALAMA YARIŞINA GİRMİŞTİR

TERCAN: ZİLLET İTTİFAKI, MHP’Yİ KARALAMA YARIŞINA GİRMİŞTİR

-

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, 2023 seçimleri öncesinde bazı siyasi partiler tarafından yapılan algı operasyonları sonucu oluşturulan anketlerde MHP’nin sandık altına süpürülmeye çalıştığını belirterek, “Bütün bu beyhude gayretler, MHP’nin milletimizin ve Edirne halkımızın nezdinde edindiği seçkin mevkii değiştirmeyecektir. Yıllardır MHP’yi her seçimde baraj altında göstermeye çalışan çevreler, her seferinde mahcup olmuşlardır.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan tarafından gündeme dair konularda yazılı basın açıklaması yapıldı. Tercan açıklamasında, “Her seçim atmosferine girildiğinde milletimizin MHP’ye gösterdiği büyük teveccühü hazmedemeyen muarız ve rakiplerimiz, aleyhimizde algı operasyonları, itibar suikastları düzenleme yarışına girmiştir. Ancak MHP, bu saldırı ve karalama kampanyalarını savuşturarak milletin sinesinde ve yüreğindeki özel yeri korumayı başarmıştır. MHP; kurumları, kurulları ve teşkilatlarıyla çalışkan bir camiadır. MHP’yi destekleyen milyonlar da vefalı, kanaatkâr, sabırlı ve kadirşinas bir kitledir.

2023 Seçimlerine yaklaşılırken görülmektedir ki; Yabancı fonlarla beslenen ve bazı siyasi partilerce algı çalışması için kiralanan sahteci anket şirketleri, partimizi sandık altına süpürme çabasındadır. Zillet İttifakının sözcüleri; MHP’yi ve Cumhur İttifakını karalama yarışına girmiştir. Hemen her gün rakamlar ve olaylar saptırılmak suretiyle kamuoyu eğilimine yön verme çabalarına şahit olunmaktadır. Bütün bu beyhude gayretler, MHP’nin milletimizin ve Edirne halkımızın nezdinde edindiği seçkin mevkii değiştirmeyecektir. Yıllardır MHP’yi her seçimde baraj altında göstermeye çalışan çevreler, her seferinde mahcup olmuşlardır.

Sivas, Bursa, Kayseri, Erzurum, Konya, Elazığ, Amasya ve daha sonra da Samsun’da gerçekleştirdiğimiz son açık hava toplantıları, MHP’yi sandık altına süpürmeye yeltenen zillet sözcülerini ve destekçilerini sükutu-hayale ve hüsrana uğratmıştır. Meydanları dolduran on binlerin verdiği caydırıcı mesaj ile toplantıların coşku ve ihtişamı karşısında, partimizi ve Hareketimizi küçümsemeye yeltenen muarızlarımızın dilleri lâl olmuştur. MHP’nin toplantıları aynı zamanda, yalan ve hilekârlıkla toplum mühendisliğine soyunan şark kurnazlarının foyasını bütün çıplaklığıyla ortaya çıkarmıştır. Zillet sözcüleriyle destekçisi medya; bolca laf ve dedikodu üretip vakit zayi ederken, MHP seçim için çoktan yollara düşmüştür. Son açık hava toplantılarımız, MHP’nin nerede aranacağına ve gücünün nereye ulaştığına dair güçlü bir karine oluşturmuştur.

Ülke gerçeklerini konuşmak, MHP’nin siyaset anlayışını sebep ve gerekçeleriyle anlatmak ve ihanet odaklarının vesayetindeki zillet ittifakının çirkin politikalarının perde arkasını milletimize aktarmak üzere partimizce projelendirilen temalı toplantılar; geçen yılın Eylül ayında başlamıştır.

4 Eylül 2021’de Afyonkarahisar’dan başlayan etkinliklerimizde: 
‘Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 – Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler’ Temalı 9 Bölge Toplantısı; ‘Adım Adım 2023; İl İl Anadolu’ Temalı İl Toplantıları; ‘Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’ gerçekleştirilmiştir.
Üç etapta hayata geçirilerek bazı illerin merkez ilçelerinin de dâhil edildiği Anlatma ve Aydınlatma Toplantılarının sayısı 966’ya ulaşmıştır.Halkın arasında teşkilatlarıyla; siyaset platformunda da Başkanlık Divanı, Parlamento Grubu ve Kurullarıyla müessir bir dinamizm sergileyen MHP, aktif siyasi faaliyetlerini yeni bir projeyle sürdürecektir.
İl ve ilçelerden sonra 8 Ekim günüden itibaren ‘Adım adım 2023; Köyüm Benim’ Sohbet Toplantıları’ tamamlanmış olup, ‘Komşum Nasılsın’ Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne İlimizde de MHP Edirne İl ve İlçe Teşkilatlarımız ziyaretlere başlamıştır.
‘Köyüm Benim’ temalı sohbet toplantıları sırasında, aziz vatanın ve Edirne İlimizin her sathı köy köy dolaşılarak en ücra köşelerdeki vatandaşlarımızla kucaklaşmıştır. Sohbet toplantılarında, MHP ve Cumhur İttifakının Türkiye’nin bekası yolunda üstlendiği sorumluluğun değeri bütün ayrıntılarıyla dillendirilecektir. Cumhur İttifakını vücuda getiren milli mutabakatın sürdürülmesinin, mevcut bölgesel ve küresel konjonktürde taşıdığı hayati önem paylaşılacaktır. Küresel aktörlerin dümen suyundaki zillet cephesince milletten gizlenmeye çalışılan kirli ittifakların, pazarlık masalarında nasıl aşikar bir ihanete dönüştüğü sabırla anlatılmaya devam edilecektir.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side