14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETRAFİK JANDARMASI EKİPLERİ OKUL SERVİS ARAÇLARINI DENETLEDİ

TRAFİK JANDARMASI EKİPLERİ OKUL SERVİS ARAÇLARINI DENETLEDİ

-

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması ekipleri, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla beraber kentteki 108 okul servis aracını kontrol ve denetime tabii tutarak, servis şoförlerine bilgilendirici eğitim verdi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması ekipleri, can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Bu kapsamda; 2023-2024 yılı eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla, Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmaları tarafından sorumluluk bölgesinde bulunan ve 39 okulda taşımalı eğitim gören öğrencileri taşıyan 108 okul servis aracı kontrol ve denetime tabi tutuldu. Ayrıca eğitim ve öğretim yılında herhangi bir üzücü olaya meydan vermeden eğitim ve öğretimin devam etmesini sağlamak amacıyla bilgilendirme faaliyeti yapıldı.

Yapılan açıklamada trafik kazalarının engellenerek can ve mal kaybının önlenmesi ve güvenli bir trafik akışının sağlanmasına yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine, halkın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edileceği belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side