4 Ağustos 2022
26.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETRAKYA’DA EN UCUZ OTOBÜS BİLET FİYATI EDİRNE’DE

TRAKYA’DA EN UCUZ OTOBÜS BİLET FİYATI EDİRNE’DE

-

Trakya’da Edirne-İstanbul arası en düşük otobüs bilet fiyatının Edirne’de olduğu açıklandı. Otogar işletmecisi ve Volkan Yolcu Taşımacılık yetkilisi Mustafa Altunhan, “şu anda 200 lira olması gereken fiyatı biz arttırmadık, 150 liradan taşımaya devam ediyoruz. Para kazanmadan zararına taşıyoruz” dedi.

Otogar işletmecisi ve Volkan Yolcu Taşımacılık yetkilisi Mustafa Altunhan, otobüs bilet fiyatlarına zam yapmadıklarını belirterek, şu anda 200 lira olması gereken Edirne- İstanbul arası bilet fiyatının 150 lira olduğunu açıkladı.

Basın mensuplarının yanında şirketin İstanbul Bölge Müdürünü telefonla arayarak bilet fiyatları konusunda bilgi alan Altunhan, bu fiyatın Trakya’daki en düşük bilet fiyatı olduğunu kaydetti.

Altunhan, “Edirne –İstanbul arası bilet fiyatları Trakya’da en ucuz 150 TL Edirne’de.

İstanbul-Lüleburgaz 150 lira, Lüleburgaz Edirne arası gidiş geliş toplam 160 km. Biz bu 160 kilometreyi bedavaya taşıyoruz. İstanbul- Babaeski 160 lira, İstanbul- Kırklareli 175 lira. Bizde ise 150 lira. Bölge müdürüm beni defalarca aradı, ilave servis yapıyoruz zarar ediyoruz, bu fiyatı en az 200 lira yapmamız lazım dedi. Ben ise kesinlikle 150 liradan Edirne- İstanbul arası taşımaya devam edeceğiz dedim. Amortismanları, her şeyi koyarsanız para kazanmadan zararına taşıyoruz.

Almış olduğum otobüsler var, daha önce söyledim, bu otobüsler eskidiği zaman ben artık otobüs alamam, bu işi bırakırım. 7-8 sene daha Edirne’ye hizmet verir, biz olduğumuz sürece de böyle ucuza taşımacılık yapacağız. Bütün Edirneliler bunu bilsin, bir işadamının Edirne’ye katkı sağladığını duyurun, belki başka arkadaşlar da jest yapar, herkes elini taşı altına koyar” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi