4 Ağustos 2022
20.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETUNCA NEHRİ’NDE KEDİ KURTARMA OPERASYONU

TUNCA NEHRİ’NDE KEDİ KURTARMA OPERASYONU

-

Edirne’de Tunca Nehri’nde mahsur kalan kedi, itfaiye ve AFAD ekiplerinin köprüden halat sarkarak nehre inmesiyle kurtarıldı.

Edirne Tunca Nehri’nde mahsur kalan kediyi, köprünün üzerinden yaya olarak geçen vatandaşların fark etmesi ile durum AFAD ve itfaiye ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, mahsur kalan yavru kediyi kurtarmak için seferber oldu. Kedi kurtarma operasyonunu vatandaşlar da izledi.

Arkadaşlarla gezmek için geldiğini ifade eden Fırat Deniz, köprüden geçerken yavru kedinin mahsur kaldığını gördüğünü belirterek, ”Kedinin mahsur kaldığını görünce itfaiyeyi aradık, itfaiye ekipleri araç ile nehre giremeyeceklerini belirtilip konuyu AFAD ekiplerine bildirdiklerini söyledi. Kedinin köprüden aşağıya düştüğünü düşünüyorum” dedi. Vatandaşlardan Buse Çelen ise, “Yavru kedi suya düşmüş. Duyarlı vatandaşlarımız ekipleri aradı, ekiplerin kediyi kurtarmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Enes Yılmaz da “Kediyi kurtarma çalışması var heyecanla bekliyoruz inşallah kurtarırlar” diye konuştu.

Hazırlıkların yapılmasının ardından AFAD personeli kediyi kurtarmak için Tunca Köprüsü’nden halatla sarkarak nehre indi. Nehre inen kurtarma personeli kediye yaklaşınca kedi korkarak suya girdi. Suda bir süre yüzen kedi akıntıyla beraber nehir kıyısına çıkmayı başardı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi