4 Ağustos 2022
20.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETÜRKİYE’NİN İLK TÜRBANLI DJ’Yİ MEMLEKETİ EDİRNE’DE

TÜRKİYE’NİN İLK TÜRBANLI DJ’Yİ MEMLEKETİ EDİRNE’DE

-

Türkiye’nin ilk türbanlı DJ’yi Fatma Civelek, memleketi Edirne’de hasret giderdi. 13 senedir kadınlar arası organizasyonlarda sahne alan ve Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da da büyük ilgi gören Fatma Civelek, Edirne’nin gururu oldu. Civelek, “Türkiye’nin ilk türbanlı kaymakamı olmak isterken ilk türbanlı DJ’yi oldum. Ailemin desteği ile hedeflediğim her şeyi başardım” dedi.

Türkiye’nin ilk türbanlı DJ’yi Fatma Civelek, akrabasının düğünü için geldiği Edirne’de memleket hasreti giderdi. 13 yıl önce Edirne’de katıldığı bir düğünde sahneye çıkarak DJ olmaya karar veren 48 yaşındaki Civelek, daha sonra profesyonel eğitim alarak kadınlar arası toplantılarda mesleğini icra etmeye başladı.

İki çocuk annesi ve iki de torun sahibi Civelek, eşinin ve ailesinin desteği ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın her yerinde DJ’lik yaptığını söyledi.

Civelek, “Alanında Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk kapalı kadın DJ’yiyim. 13 senedir bu işi yapıyorum. Sadece kadınlar arası organizasyonlarda sahne alıyorum. Binlerce eğlence yaptım. Türkiye’nin ve Avrupa’nın her yerine gidiyorum.

İlk zamanlarda yaptığım işten dolayı tabiî ki çok fazla tepki aldım. Marjinal bir iş yapıyorum nihayetinde. İnsanlar DJ denince kulüplerde alkollü ortamlarda sahne alan kadın veya erkek DJ’leri görüyorlardı. Ama ben kulüplere, alkollü ortamlara girmiyorum. Kadınlar arası eğlencelerde sahne alıyorum. Bu ayrımı yapamadılar. Ben kendimi ifade ettim, kadınlar arası eğlencelerde sahne aldığımı her seferinde söyledim. Şu an çok güzel bir piyasamız var. Türkiye’nin ve Avrupa’nın her yerinde DJ Fatma Civelek tanınıyor artık. Tanımayanlar da şu anda artık tanıyorlar. Edirne’nin gururu” dedi.

Civelek, “Türkiye’nin ilk türbanlı kaymakamı olmak isterken ilk türbanlı DJ’yi oldum” dedi.

Civelek, “Türkiye’nin ilk kapalı kadın Kaymakamı olmak istiyordum hedefim oydu. Kamu yönetimi okuyorum, yoğunluktan dolayı ikinci sınıftayım hala. Türkiye’nin ilk kapalı kaymakamı olacağım derken ilk kapalı kadın DJ’yi oldum. Çünkü yeğenimin kına gecesinde böyle bir boşluğun olduğunu fark ettim. Sahneye çıkıp insanları birkaç şarkıyla piste davet ettim. Eğlence birden tavan yaptı. Kendi sahne ışığımı gördüm ve dedim ki bunun eğitimini alıp tercihi kadınlar arası kına gecesi, nişan, düğün, matine yapmak isteyenlere bu şekilde kaliteli bir hizmet vermek için eğitimimi aldım. 13 senedir de binlerce eğlence yaptım.

Evliyim 2 oğlum, 2 de torunum var. Ailem başından beri bana destek veriyor. Hedeflediğim her şeyi onların desteği ile başardım. Kadınlardan da desteği bekliyorum, görüyorum da. Daha fazlasını bekliyorum, özellikle Edirneli hanımlardan.

Bende hedef bitmez. Hedefler hep büyük, bundan sonraki hedefim şöyle; zaten Avrupa’ya çıkıyorum sıkıntı yok. Hedeflediğim ülkelerde de sahne almak istiyorum. Soyadım Civelek. Civelek şarkısına Single yapmak istiyorum, destek vermek isteyenleri de bekliyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi