19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÜÇ ÜLKENİN GENÇLERİ EDİRNE’DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

ÜÇ ÜLKENİN GENÇLERİ EDİRNE’DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

-

Avrupa Yeşil Kuşak Günü Gençlik Festivali etkinliği çerçevesinde Edirne’de bir araya gelen üç ülkenin gençleri, Kent Ormanı’nda kıyı temizliği ve kuş gözlemi yaptı.

Edirne’de bir araya gelen Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye gençleri, Meriç Nehri kıyısındaki Kent Ormanı’nda çevre temizliği ve kuş gözlemi yaparak çevre duyarlılığına karşı farkındalık oluşturdu. Festival aracılığıyla bir araya gelen çevre kuruluşları ve gençler; sürdürülebilir doğa dostu yaşam tarzı hakkında bilgi ve deneyim paylaşımı yaparak, gelecek işbirliklerini konuşma fırsatı yakaladılar.

Doğaya Dönüş Derneği Başkanı Selçuk Aslan, çevre ve doğa farkındalığı için gerçekleştirilen etkinlikte gençlerin birbirleriyle deneyim paylaşımı yaptığını belirtti.

Selçuk Aslan, “Bir farkındalık oluşturarak tüm canlılarla barış içinde yaşamayı sağlayabiliriz. Kuş gözlemi yapmadan önce atıkları toplayıp özellikle çevreye ne gibi atıkların atıldığını tespit etmek istedik. Bunu raporlayıp yerel yönetimlerle iş birliği yapmak istiyoruz” dedi.

Düzenlenen etkinliğe Trakya Üniversitesi İspanyol Öğretim Görevlisi Begona Rodriguez ve Plastiğe Hayır Topluluğu da katıldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side