23 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÜCRETSİZ TAŞIMA KALKACAK MI?

ÜCRETSİZ TAŞIMA KALKACAK MI?

-

Artan girdi maliyetleri ve ücretsiz taşıma nedeniyle taşımacılık sektörünün oldukça zor günlerden geçtiğini belirten Tüm Özel Halk Otobüsleri Genel Başkanı Ercan Soydaş, “Sektörün sorunlarının çözümü adına somut adımlar atılmazsa; 15 Ekim’den itibaren Şehit aileleri ve gazilerimiz ile emniyet ve basın mensuplarımız hariç ücretsiz taşıma yapmayalım şeklinde bir karar aldık. İnşallah çözüm üretilir ve böyle bir uygulamanın hayata geçirilmesine fırsat verilmez.” ifadelerini kullandı.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği tarafından sektörün sorunları ve çözüm önerileri hakkında Ankara’da toplantı yapıldı. ETUS Başkanı Hakan Giyik ve Edirne Şoförler Odası Başkanı Ali Şahin de, Edirne’yi temsilen toplantıya katılım gösterdi. Toplantıda konuşan Tüm Özel Halk Otobüsleri Genel Başkanı Ercan Soydaş, artan girdi maliyetleri ve ücretsiz taşıma nedeniyle işin içinden çıkamayacak noktaya geldiklerini belirterek, sorunların çözümü için somut adımlar atılmaması durumunda 15 Ekim’den itibaren şehit aileleri ve gaziler ile emniyet ve basın mensupları hariç ücretsiz taşımaya son vereceklerini ifade etti.
Tüm Özel Halk Otobüsleri Genel Başkanı Ercan Soydaş, toplantıda yaptığı konuşmada, “Taleplerimizle ilgili somut adımlar atılmazsa, çözüm üretilmezse; üzülerek söylüyorum ki maalesef 15 Ekim’den itibaren Şehit aileleri ve gazilerimiz ile emniyet ve basın mensuplarımız hariç ücretsiz taşıma yapmayalım, diye bir kararımız var. Belki bunu uygulamamızdan rahatsız olacak bir kitle olacak, belki farklı şeylerle karşılaşacağız ama emin olun talebimizde haklıyız. Çünkü, şu anda Türkiye genelinde ücretsiz taşımanın oranı yüzde 40’lara ulaştı. Ankara’da bin 100 kişi taşıyan bir otobüsün 500’ü ücretsiz taşınıyor. Burdur’da yüzde 43’ü geçmiş durumda ücretsiz taşıma. Bütün illerimizde durum böyle. Bu sektöre yazık edilmemeli. Bu sektörün yok olmasına göz yumulmamalı. Artık esnaflarımız, ‘Zaten battık. Ne olacaksa olsun.’ diyorlar. Biz de onların temsilcileri olarak, onların haklarını korumak adına böyle bir karar almayı uygun gördük. İnşallah çözüm üretilir ve böyle bir uygulamanın hayata geçirilmesine fırsat verilmez. İnşallah esnafımızın, yolcularımızın, belediyelerin, hükümetin mutlu olacağı bir sonuç alırız. Sayın Cumhurbaşkanımıza da 3 defa arz ettik konuyu. Ben eminim ki; tekrar talimat verip bu sorunun çözümü için gereğini yapacaklardır. Esnaflarımız zor durumda.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side