25 Şubat 2024
11.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEULUS PAZARI’NDA HAREKETLİLİK ARTIYOR

ULUS PAZARI’NDA HAREKETLİLİK ARTIYOR

-

Hava sıcaklıklarının artmaya başlamasıyla birlikte hem Edirneliler hem de komşu ülke Bulgaristan vatandaşları, yeniden Ulus Pazarı’na akın etmeye başladı.


Kış mevsiminde hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle geçtiğimiz haftalarda Bulgaristan vatandaşlarının Edirne’ye ve her hafta Cuma günü kurulan Ulus Pazarı’na gelişlerinde gözle görülür bir düşüş yaşanmıştı. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte bugün Ulus Pazarı’nda yeniden yoğunluk yaşandı. Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, “Önümüzdeki süreçte çarşı-pazar daha da şenlenecektir.” dedi.


Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Edirne’nin gözbebeği Ulus Pazarı’mız bugün yeniden faal durumda. Edirne halkı bayramdan sonra da yoğun bir şekilde pazarımıza gelmeye devam ediyor. Edirne’nin cazibe merkezi olan Ulus Pazarı, yoğun bir kalabalık yaşıyor. Sezon dolayısıyla Bulgaristan vatandaşları gelemiyorlardı. Kış sezonu zaten ölü sezondur. Bahar ve yaz aylarında hareketlenmeler başlıyor. Önümüzdeki süreçte çarşı-pazar daha da şenlenecektir. Bugün Bulgaristan vatandaşlarının da yoğun bir şekilde geldiklerini görüyoruz. Türk Lirasının değer kaybetmesi nedeniyle alışveriş güçleri var. Bu yüzden de Edirne’yi tercih ediyorlar. Edirne esnafına katkısı oluyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side