22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEULUS PAZARI’NDA HAREKETLİLİK ARTIYOR

ULUS PAZARI’NDA HAREKETLİLİK ARTIYOR

-

Hava sıcaklıklarının artmaya başlamasıyla birlikte hem Edirneliler hem de komşu ülke Bulgaristan vatandaşları, yeniden Ulus Pazarı’na akın etmeye başladı.

Kış mevsiminde hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle geçtiğimiz haftalarda Bulgaristan vatandaşlarının Edirne’ye ve her hafta Cuma günü kurulan Ulus Pazarı’na gelişlerinde gözle görülür bir düşüş yaşanmıştı. Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, hava sıcaklıklarının yükselmeye başlamasıyla birlikte pazardaki hareketliliğin her geçen hafta daha da arttığını ifade etti.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Edirne’mizin gözbebeği olan pazarımız bugün de faaliyetlerini sürdürüyor. Edirne halkımız ve Bulgaristan vatandaşları, pazarımızdan yoğun bir şekilde alışveriş yapıyorlar. Pazarımız sayesinde kentte de bir hareketlilik, bir canlılık sağlanmaktadır. Önümüzdeki günlerde bu hareketliliğin daha da çoğalacağını düşünüyoruz. Bulgaristan vatandaşlarının geçtiğimiz haftalarda daha az gelmeye başlaması normaldir. Hava şartlarının imkan vermemesi dolayısıyla gidiş gelişlerde azalmalar yaşandı. Şimdi hava şartları düzeliyor, yaz gelecek. Alışveriş kat kat artabilir. Pazarımız merkezi bir konumda bu yüzden alışverişlerini rahat rahat yapabiliyorlar. Çarşıyı ve tarihi yerleri geziyorlar. Önümüzdeki günlerde daha çok gelmeye başlayacaklar. Tabi ki kış döneminde böyle azalmalar olabilir. Kış aylarında insanların alım güçleri düşer, yaz aylarında bu çoğalır. Bunda bir sıkıntı yok. Hızlı tren çalışmaları devam ediyor. Bizim otoparklarımızda bir düzenleme yapıldı. Onlarla ilgili sıkıntılarımız oldu. Hızlı tren çalışmalarımız bitince bölge daha açılacak, şık olacak. Tabi ki külfet olmadan nimet olmuyor. Hızlı trenin bir an önce Edirne’ye kazandırılması gerekiyor. Halkımız da bunu bekliyor. Bu kısa dönemli sıkıntıları hep birlikte atlatacağız.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side