20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN ASKIDA BİLET UYGULAMASI

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN ASKIDA BİLET UYGULAMASI

-

Yarıyıl tatilinde ailelerinin yanına gidemeyen dar gelirli öğrenciler için Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şubesi ve Edirne İl Müftülüğü tarafından askıda bilet uygulaması başlatıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şubesi ve İl Müftülüğü, dar gelirli öğrenciler için askıda bilet uygulaması başlattı. Hayırsever vatandaşların destekleriyle başlatılan askıda bilet uygulaması, öğrencilerin aile özlemini sona erdirecek.

Öğrencilere rehberlik yapan Gonca Çelik’in bazı öğrencilerin memleketlerine gitmek için bilet alamadığını ve konuyla ilgili askıda bilet uygulaması yapma fikrini sunduğunu söyleyen Edirne İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şube Başkanı Hasan Başoğlu, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları ekibi ve Kur’an Kursu hocalarının da bu konuda çalışma yaptığını ve böyle bir kampanya başlattıklarını duyurdu.

Maddi imkansızlık nedeniyle ailelerinin yanına gidemeyen öğrencilere bir fayda sağlamış olacaklarını ifade eden Başoğlu, şu ana kadar toplanan bağışlarla uygulama için 25 bin lira gibi bir meblağ oluşturduklarını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side