24 Mayıs 2024
13.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÜRETİCİ KADINLAR PAZARI BÜYÜYOR

ÜRETİCİ KADINLAR PAZARI BÜYÜYOR

-

Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar Pazarı, yeni üretici kadınların katılımı ile büyümeye devam ediyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak kadınlarımızın her anlamda daha güçlenmesi için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Edirnelileri hem doğal ve sağlıklı gıda ile buluşturmak hem de kadınların emeklerini ekonomiye kazandırmak adına hizmete sunulan Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar Pazarı, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kadının emeğinin ekonomiye kazandırılmasının son dönemlerde daha da önem kazandığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kadınlarımızın her alanda güçlenmesini ülkemizin geleceği için çok önemsiyoruz. Bu çerçeveden Üretici Kadınlar Pazarı’nda üretimi arttırmak adına çalışmaları hızlandırmaya karar verdik. Belediye Başkan Yardımcımız Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Üretici Kadınlar Pazarı’na yeni üreticiler kazandırmak adına çalışmalarımıza hız verdi” diye konuştu.

Cumhuriyetin kadınlarla güçlendiğini ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bizler, kadınlarımızın sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik yaşamda erkeklerle eşit şartlarda yaşamasını istiyoruz. Hiçbir zaman bir kadının bir erkeğin dördüncü karısı olmasını ya da bir erkeğin iki metre arkasından yürümesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Kadınlarımızın daha iyi şartlarda, daha eşit ve daha özgür bir dünyada yaşaması için elimizden gelen çabayı göstermeye, onlara kendilerini ifade edebilecekleri fırsatlar, iş imkanları ve sosyal ortamlar yaratmaya, çocuklarımıza daha aydınlık, daha güçlü ve daha özgür bir gelecek bırakabilmek adına kadınlarımızla omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, kadınlarımız ile güçlenecek. İşte bizim tüm çabamız bu yüzden” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side