24 Haziran 2022
24.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ CANALP: HEKİMLERİMİZ HER TÜRLÜ ÖVGÜNÜN ÜZERİNDEDİR

VALİ CANALP: HEKİMLERİMİZ HER TÜRLÜ ÖVGÜNÜN ÜZERİNDEDİR

-

Edirne Valisi Ekrem Canalp, fedakarca çalışanların her türlü övgünün üzerinde olduğunu açıkladı. Vali Canalp, Edirne’yi sağlığın ve sağlık turizminin başkenti yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutladığını belirterek, “Değerli hekimlerimiz ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın, en temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkı kullanmamızda gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri her türlü övgünün üzerindedir” dedi.

Vali Canalp mesajında şunları kaydetti:

“Hayatın her alanında olduğu gibi tıp alanında da bilimsel gelişmeler yaşanmış, bugün gelinen noktada sağlık alanındaki verilerde ülkemiz önemli bir noktaya ulaşmıştır. Türk tıbbı, dünyada yaşanan gelişmelerin hiçbir zaman gerisinde kalmamış, doktor ve sağlık çalışanlarımız sürekli kendilerini geliştirmişlerdir.

Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak amacıdır. Serhat şehrimizde gerçekleştirdiğimiz “insan odaklı hizmet” anlayışı çerçevesinde yapılan yeni yatırımlarla, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini sağlarken, Balkanların kültür ve turizm başkenti olan Edirne’yi sağlığın ve sağlık turizminin de başkenti yapmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

En değerli hazinemiz olan sağlığımızın öneminin kuvvetli bir şekilde hissedildiği bu günlerde, bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilinciyle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, insanların daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en zor şartlarda görev yapan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıkta bugünlere gelmemizdeki katkıları için kendilerine teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi