2 Ekim 2023
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK, BAKAN YARDIMCISI PAKDİL’LE GÖRÜŞTÜ

VALİ KIRBIYIK, BAKAN YARDIMCISI PAKDİL’LE GÖRÜŞTÜ

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Trakya bölgesinde görülen çayır tırtılıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil ile Havsa’da bir araya geldi.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Edirne Ticaret Borsasında Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım tarafından karşılanan Vali Kırbıyık, borsa binasını ve tesislerini gezdi.

Vali Kırbıyık, Ticaret Borsası’nda yaptığı açıklamada, “İlimiz, özellikle tarımsal üretim konusunda ülkemizin ileri gelen illerinden bir tanesi. Genel anlamda verimi yüksek üretim, ürün çeşitliğinin arttırılması, üretimi yapılan ürünlerin markalaştırılması ve daha da önemlisi markaların değerli hale getirilmesi konularında değerlendirmelerde bulunduk. Odalarımız ve borsalarımız üretim ve ticari faaliyetler noktasında ilimize ciddi ivmeler kazandırabilecek konumda ve güçtedir. Bu güç, üretim için, üretici için oldukça değerlidir.” dedi.

Vali Kırbıyık, ETSO ve Ticaret Borsası ziyaretlerinin ardından Havsa’ya giderek, Trakya bölgesinde görülen çayır tırtılı ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil ile bir araya geldi.

Vali Kırbıyık, Bakan Yardımcısı Pakdil’e bölge tarımını yakından ilgilendiren çayır tırtılı ile mücadele çalışmaları, yol açtığı zararların önlenmesi ve ortadan kaldırılması ve sahada yapılan ilaçlama faaliyetleri gibi konularda bilgiler aktardı.

Vali Kırbıyık, Bakan Yardımcısı Pakdil’le görüşmesinin ardından Havsa’ya bağlı Osmanlı köyünü ziyaret etti. Köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet eden Vali Kırbıyık’a; AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Havsa Kaymakamı Reşit Özer Özdemir, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Beyazıt ve Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk’te eşlik etti.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi