1 Şubat 2023
7.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

VALİ KIRBIYIK, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü ziyaret ederek yıl içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Kırbıyık, kadına şiddet, çocuk, yaşlı, engelli, dezavantajlı gruplar, şehit aileleri ve gazilere yönelik çalışmaların kapsamlı şekilde yapıldığını ifade etti.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde yıl boyu yapılan çalışmalar hakında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Müdür Yardımcıları Erdinç Topçu, Sebahattin Bilgiç, birim amirleri ile görevli personeller katıldı.

İl Müdürü Bilgin Özbaş tarafından yapılan sunumda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hizmet modellerinin il genelinde uygulamaları ele alındı. Toplantıda ayrıca; Edirne Valiliği, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile paydaş kurumlar iş birliği içerisinde kadına şiddet, çocuk, yaşlı, engelli, dezavantajlı gruplar, şehit aileleri ve gazilere yönelik gerçekleşen ve ileri süreçte yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Vali Kırbıyık, toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, “Kadına yönelik şiddet ile alakalı mücadele çok önemli bu çalışmaları aralıksız devam ettirmemiz gerekiyor. Yaptığımız faaliyetlerin 3 aşamalı boyutu var birincisi farkındalık oluşturmak ikincisi motivasyon sağlamak, farkındalık ve motivasyon konusunda belli bir aşamaya gelmiş buluyoruz. Üçüncü boyut ise kendi alanlarınız ile alakalı konulara bakıyorsunuz, aile ziyaretleri ve diğer işler sırasında şahit olduğunuz bağımlılıkla mücadele ve benzer diğer konuları da ilgili birimlere bildirmekten çekinmeyin, bu konuda koordinasyonu arttırmamız lazım” dedi.

Toplantının ardından Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasını gezerek, müracaatçılara yönelik hizmetler hakkında bilgi aldı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi